Науково-дослідна робота студентів один з основних напрямів в процесі навчання, сприяючих розвитку професійних якостей. Початком наукової роботи студента ТДАТУ, як правило, є студентський науковий гурток, де студенти набувають першого досвіду дослідницької, аналітичної, творчої роботи.

У рамках проведення і організації наукової і виховної роботи зі студентами енергетичного факультету на кафедрі електротехнологій  і теплових процесів організовані і постійно діють наукові гуртки. У них запрошуються усі студенти і магістранти будь-якого курсу, хто хоче дізнатися і навчитись більшому у своїй професійній сфері. Засідання  студентських  наукових  гуртків  проводяться  у рамках заздалегідь вибраної теми.  Студенти,  що займаються  в  гуртках, разом з викладачами кафедри ставлять експерименти, обговорюють їх результати, пропонують рішення прикладних наукових задач. Це дає змогу брати  активну  участь  у наукових конференціях, публікувати результати досліджень  в  збірках  наукових праць.

Чергове засідання студентських гуртків кафедри було присвячене підготовці доповідей для участі у Всеукраїнській науково-технічній конференції магістрантів і студентів ТДАТУ. Також результати досліджень будуть використані при виконанні дипломних проектів та дипломних робіт.

Так під керівництвом д.т.н., професора Назаренко І.П. у гуртку «Очищення рідин в електричному полі» вирішується наукова задача очищення рицини в електричному полі,  студентом 22 МБЕЕ групи Левченко Д. В.

У рамках гуртка «Електротехнології в агропромисловому комплексі» під керівництвом к.т.н, доцента Гулевського В.Б. студент 22 МБЕЕ групи   Дінабурський В.С виконав дослідження можливого застосування інверторів напруги в автономних системах енергозабезпечення тепличних комплексів з використанням сонячних панелей, а студентка 22 МБЕЕ групи Дудіна М.П. зробила аналіз впливу на картоплю високовольтного електричного поля. Учасники гуртка дякують  завідувачу кафедрою харчових технологій та готельно-ресторанної справи Прісс  О. П. за допомогу при обробці результатів досліду.

У гуртку «Вплив електромагнітних полів на біологічну продуктивність рослин» під керівництвом к.т.н., доцента Стьопіна Ю.О. та асистента Перової Н.П. проводились дослідження впливу електричного струму високої напруги на насіння соняшника студентами 13МБЕЕ групи Кузьменко В.В. та 12МБЕЕ групи Константиновим А.В.

Студенти 21СЕЕ групи Копосов А.Д., Голуб С.А., Динчев Д.С під керівництвом к.т.н., доцента Борохова І.В. у гуртку  «Електротехнології  в с. г. виробництві» розглядали наукову проблему можливого застосування енергії ультразвукових коливань в процесах переробки с.г. продукції.

К.т.н., доцент Стручаєв М.І. зі студентами 12 МБЕЕ  групи у гуртку «Теплові насоси та теплогенератори» розглядали питання електрохімічного захисту  трубопроводів системи опалення.

На засіданні гуртка «Вплив електромагнітного випромінювання на біологічні об’єкти» під керівництвом  к.т.н., доцента Орла О.М. розглядались пристрої для електромагнітної терапії тварин НВЧ діапазону.

У рамках гуртка  «Ресурсозбереження с.г. техніки та кондиціювання паливно-мастильних матеріалів» к.т.н., доцент Вороновський І.Б. зі студентами 21МБЕЕ групи розглядали енергоефективність систем теплопостачання.

Питання досягнення високого рівня ефективності енергозбереження розглядались  у гуртку « Енергозбереження в теплотехнологіях» під керівництвом  к.т.н., доцента  Постол Ю.О. зі студентами 41Ен групи Бурцевой С.О. та Клика А.В.

У науковому студентському гуртку «Ультразвук в с.г. виробництві»  під керівництвом к.т.н., доцента Кушлика Р.В. й  асистента Кушлика Р.Р. студенти 31ЕЕЕ групи Струков В.С. та Риженко О.І. проводили дослідження впливу ультразвуку на в’язкість  і густину сумішевого біопального.

Викладачі кафедри здійснюють наукове керівництво студентськими роботами, надають допомогу в підготовці доповідей і презентацій для виступу на засіданнях гуртка, наукових конференціях; беруть участь в підготовці публікацій і оформленню робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

 

Зав каф. ЕТТП д.т.н. проф. Назаренко І.П.