На сьогоднішній день енергетика просунулася настільки далеко, що деякі навіть не знають про всі способи отримання різних видів енергії.

Ядерна (атомна) енергетика – це відомий вид енергетики, яка виробляє електричну і теплову енергію шляхом перетворення ядерної енергії. Для її отримання використовують ланцюгову ядерну реакцію поділу ядер.

Коли люди чують про АЕС, виникають різні емоції, деякі захоплюються нею і повністю підтримують її, а хтось із острахом, посилаючись на різні фактори минулого, безумовно атомні електростанції впливають на оточуюче середовище, але при нормальній експлуатації, вплив на екологію АЕС в кілька десятків разів менший ніж, наприклад, від теплових електростанцій як на вугіллі, так і на газі. Пояснюється це тим, що на відміну від ТЕС тут немає ніяких викидів гару і золи, тільки водяна пара, тому її вважають однією з найчистіших. А якщо додати, що атомна енергія є самою дешевою з усіх видів, то в сучасних умовах роль такого виду палива стає актуальною.

Побачити своїми очима об’єкт професійної величі ми вважали вкрай необхідним.

Екскурсія для викладачів та студентів 12 СЕЕ та 23 СЕЕ енергетичного факультету ТДАТУ відбулася на найбільшу АЕС в Європі і в Україні, а саме на Запорізьку АЕС, встановлена потужність якої аж 6000 МВт, і складалася з кількох етапів, залишивши море надзвичайних вражень.

На початку екскурсії ми відвідали інформаційний центр Запорізької атомної електростанції, де нам розповіли про принцип дії та будову станції. Після цього ми відвідали і саму станцію, а саме гідроцех ЗАЕС з насосною станцією подачі води на градирні і бризкальні басейни, розташовані на дамбі між водосховищем і ставком-охолоджувачем, запас якої поповнюється з Каховського водосховища. Це доволі велика споруда площею близько 7 га. Вражаючим видовищем є баштові градирні – складова охолоджуючої системи електростанції. Цікаво, що системи трубопроводів, з яких розсіюється вода, знаходяться на рівні 15 метрів, а вся інша висота 120-метрової споруди забезпечує створення витяжного ефекту.

Третім етапом екскурсії став ПМТ (повномасштабний тренажер), де побачили макет справжнього реактора та пульт керування енергоблоком, на якому проходять навчання та тренування робітники станції та керівники енергоблоків. Вразила кількість найсучаснішого обладнання для пуску реактора та контролю за його роботою. Зміна того чи іншого параметра в роботі енергоблоку миттєво відображується на багаточисельних табло.

Екскурсія закінчилася відвідуванням музею трудової слави ЗАЕС, де нам розповіли про історію міста Енергодар та будівництва промислового комплексу, про пам’ятні дати та головні здобутки Запорізької атомної станції.

Для кожного учасника екскурсія стала дуже пізнавальною. З гарним настроєм та морем позитивних емоцій екскурсійна група повернулась з такого практичного заняття. В такі миті починаєш розуміти правильність вибору своєї професії, яка вимагає від нас добре вчитись, оволодівати професійними навичками, бути відповідальними, гідно виконувати доручену справу.

Ми дуже вдячні співробітникам ЗАЕС, кафедри «Електроенергетика і автоматизація» (12 СЕЕ, 23 СЕЕ грапи, професор Діордієв В.Т., асистент Адамова С.В.) та «Електротехнологія і теплові процеси»  (11 ЕЕ, доцент Орел О.М.) за таку цікаву  екскурсію.

 

Груненко Микола, студент 12 СЕЕ гр.

енергетичного факультету ТДАТУ