Коли на деревах з’являється перше листя і починають активно розпускатись квіти, хочеться поринути у процес пізнання навколишнього світу. Саме цьому процесу присвятив 20 років свого життя заступник декана з  організаційно-виховної роботи, старший викладач кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Олександр КОВАЛЬОВ. Одним із проміжних етапів такого дослідження став для нього захист дисертації, який відбувся 7 травня у спеціалізованій вчені раді Д 18.819.01 Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Роботу автор виконав на актуальну тему «Обґрунтування параметрів і режимів роботи регульованого електропривода мотоблока» і подав на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи.

Через карантин захист дисертації проходив у змішаному форматі із застосуванням платформи Zoom, яка дозволяє здійснювати таємне голосування, що є обов’язковим при проведенні цієї процедури. Члени спецради із ТДАТУ та здобувач знаходились у залі нарад університету, а члени спецради з інших міст та опоненти перебували онлайн. Під час захисту виникали жваві дискусії, які були спрямовані на доскональне з’ясування деяких ключових питань дисертаційної роботи, розкриваючи як позитивні сторони дисертації, так і її недоліки. На гострі запитання, які надходили від членів спецради, здобувач надавав ґрунтовні відповіді.

Науковий керівник роботи, доктор технічних наук, професор, декан факультету енергетики і комп’ютерних технологій ТДАТУ Ігор НАЗАРЕНКО позитивно охарактеризував Олександра КОВАЛЬОВА і як науковця, і як співробітника, і як людину.

Опонентами по роботі виступили провідні вчені: Микола ОСТРОВЕРХОВ, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Максим СОРОКІН, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри автоматизованих електромеханічних систем Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Усі вони позитивно оцінили роботу та надали схвальну оцінку отриманим у ній результатам.

Наприкінці засідання виступили члени спецради, які надали позитивну характеристику представленій роботі та схвально оцінили отримані у ній результати, відмітивши їх наукову і практичну цінність.

Після виступів відбулось таємне голосування, за результатом якого спеціалізована вчена рада Д 18.819.01 абсолютною більшістю голосів висказалась «За» присудження Олександру КОВАЛЬОВУ наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи. Вітаємо здобувача із завершенням першого кроку на шляху отримання наукового ступеня, попереду його роботу чекає розгляд у Міністерстві освіти і науки України. Бажаємо Олександру КОВАЛЬОВУ впевнено пройти і цю процедуру.

Секретар спецради Д 18.819.01

к.т.н., доцент  Олександр ВОВК