Реалізуючи протиепідемічні заходи із мінімізації ризиків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного  формує безпечне освітнє середовище для студентства.

Студенти 31ЕЕ групи факультету енергетики і комп’ютерних технологій перейшли на змішану форму навчання із використанням дистанційних елементів за розкладом, використовуючи платформу дистанційної освіти університету http://op.tsatu.edu.ua/login/index.php, у поєднанні з засобами організації відео-конференції Zoom.

Для цього з навчальної дисципліни «Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології» ведучим викладачем, доцентом кафедри “Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова” Нестерчук Д.М. було розроблено та розміщено на  Освітньому порталі ТДАТУ електронний навчальний курс (ЕНК).

ЕНК складається з:

– робочої  програми навчальної дисципліни;

– лекційного матеріалу, що супроводжується інтерактивними посиланнями на відповідні Інтернет-ресурси з метою надання більш повної інформації з певної теми;

– матеріалу для контролю лекційного матеріалу, реалізація якого здійснюється через поточне тестування з кожного пункту теоретичного матеріалу, які допомагають студентам краще засвоювати матеріал дисципліни;

– завданнь для самостійної роботи студентів на інформаційно-репродуктивному та практично-стереотипному рівнях;

– методичних вказівок для проведення лабораторних робіт та форм звіту – робочих зошитів;

– методичних вказівок для проведення практичних занять;

– тестових завдань до кожної лабораторної та до практичної роботи для самоаналізу отриманих знань та умінь.

Слід відзначити, що при змішаному навчанні студенти присутні на лекційних заняттях дистанційно завдяки платформі відео-конференції Zoom, при цьому лектор знайомить студентів з програмним матеріалом та звертає увагу слухачів на пункти, які студенти повинні опанувати самостійно. Після прослуховування змісту лекції студенти повинні ще раз ознайомитись з матеріалом лекції самостійно та пройти контрольне тестування за пунктами лекції.

На аудиторних заняттях теоретичний матеріал закріплюється студентами під керівництвом викладача завдяки проведенню лабораторних та практичних робіт. Контроль засвоєння матеріалу, що винесений на лабораторні та практичні заняття, відбувається як в аудиторії (шляхом розв’язання практичних задач), так і дистанційно (шляхом тестування на порталі).

За власним досвідом вважаю, що при змішаній формі навчання ведучий викладач більш активно взаємодіє зі студентами, як в очному та й в дистанційному режимі. Студенти мають можливість навчатись за власним графіком, при цьому щоденна взаємодія з викладачем у будь-який час є пріоритетною. Все це формує сміливу, ініціативну особистість, яка в подальшій професійній діяльності стане лідером та фахівцем у галузі електроенергетики.

Ведучий викладач з дисципліни, доцент
Діна НЕСТЕРЧУК