23 жовтня 2021 року місто Мелітополь святкує одне з пам’ятних історичних свят – День визволення міста від німецько-фашистських загарбників. День визволення міста – це для кожного з нас священна дата, символ гордості і слави, мужності і відваги, єдності й згуртованості народу.

У цей день здобувачі вищої освіти 31ЕЕ групи і їх кураторка доцент кафедри ЕТЕМ Діна Нестерчук вшанували пам’ять загиблих захисників рідної землі, серед яких багато співробітників й студентів університету.

В сучасних умовах дистанційного навчання під час епідемічної небезпеки відвідати Мітинг на честь 78-ї річниці визволення міста Мелітополя від фашистської навали студенти не мали можливості. Але завдяки ініціативи Центральної міської бібліотеки кураторка та студенти групи мали змогу долучитись до онлайн-акції пам’яті «Війна така далека і близька», зі змістом якої можна ознайомитись в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/centralna.biblioteka/videos/428643878627046/ та продовжили ланцюжок пам’яті.

Куратор за допомогою демонстрації екрану у форматі Zoom-конференції презентувала студентам фото- та відеоматеріали про ті страшні події війни, в яких серед звуків пострілів гармат лунала мелодія, а перед студентами в червону кольорі був представлений відомий кожному з нас вірш:

Сегодня стоишь ты красивый и гордый,
И вспомнилось, видно, тебе самому
Суровый октябрь сорок третьего года
Руины кварталов в огне и в дыму…
Одетый в шинель, ты сражался как воин.
Израненный выстоял в грозном бою.
Родной Мелитополь, ты славы достоин.
Мы песню тебе посвящаем свою!

Найбільше враження на студентів справив вірш письменника Чирика А.Г., учасника штурму фашистської оборонної лінії «Вотан»:

Река Молочная – не кисельные берега.
Ты, Молочная, кровью окрашена река:
Под огнем мы форсировали тебя,
Уходя в глубину твою в том неравном бою
Не на день, не на год – на века.

Все далі відлуння Другової світової війни, але пам’ять жива.

Вічна слава героям!

Артем Бурлаков,