Студентські наукові гуртки відіграють важливу роль в організації науково-дослідної роботи студентів. Вони є сприятливим середовищем для засвоєння наукових методів дослідження; написання наукових доповідей; участі у різноманітних олімпіадах, конкурсах наукових студентських робіт; обговорення наукових питань; виступів із результатами досліджень на студентських наукових конференціях.

Учасники студентського наукового гуртка «Розробка та обґрунтування енергозберігаючих режимів роботи обладнання на підприємствах зберігання та обробки зернових культур», який функціонує на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» під керівництвом доцента кафедри Марини Постнікової протягом 2020-2021 навчального року розглядали на своїх засіданнях питання енергозбереження в технологічних процесах виробництва і зберігання продукції, знайомилися з роботою потокових технологічних ліній, схемами керування обладнанням, навчалися застосовувати теоретичні знання та методи наукових досліджень при виконанні наукових робіт.

Студент Богдан Сідельников прийняв участь у щорічному конкурсі на кращу НДР студентів, надавши наукову роботу «Дослідження енергоефективності технологічного процесу очищення посівного зерна на зерноочисних агрегатах».

Гуртківці взяли участь в роботі:

ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем», яка була проведена на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» в період з 10 по 26 листопада 2020 року:

Сідельников Б. Ю. Аналіз існуючих технологій виробництва кефіру.
Жук А. В. Контроль температурного режиму в зерносховищі.
Панков Д. В. Технологічні вимоги до процесу приготування пивного солоду.
Уколов К. С. Блок-схема алгоритму функціонування системи вентиляції в ремонтній майстерні.
Тимофєєв С. А. Ефективність пневматичних зерноочисних сепараторів САД.
Чернецький В. А. Розрахунок потужності електродвигуна трієра потокової лінії очищення зерна.

VIII Всеукраїнської науково-технічної конференції магістрантів і студентів за підсумками наукових досліджень 2020 року:

Сідельников Б. Ю. Енергетична оцінка ефективності тихохідних норій зернопунктів.
Жук А. В. Класифікація технологічних процесів на елеваторах за енергетичними показниками.

ІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем», яка була проведена на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» в період з 15 квітня – 29 квітня 2021 р.

Сідельников Б. Ю. Аналіз енергоємності вібропневмосепараторів.
Жук А. В. Автоматичне керування завантажувальною норією зерносховища.

Учасник гуртка Богдан Сідельников прийняв участь у ХХІІ Зльоті студентів-лідерів аграрної освіти, який проходив на базі Сумського національного аграрного університету. В роботі дискусійних клубів за науковими напрямками він представив презентаційну доповідь «Техніко-енергетична оцінка ефективності обладнання зернопунктів». За результатами проведення XXII-го зльоту студентських лідерів аграрної освіти опубліковані тези доповідей, а учасники отримали сертифікати.

При роботі по підготовці тез доповідей приділялась велика увага питанням антиплагіату та дотриманню норм академічної доброчесності.

Активна участь студентів наукового гуртка була відмічена грамотами та підтверджена сертифікатами учасників.

Марина Постнікова,
керівник гуртка, доцент