Студентський науковий гурток є однією з форм наукової діяльності студентів, яка спрямована на розвиток творчого мислення, наукової самостійності, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань, розширення їх наукового потенціалу, формування навичок науково-дослідної діяльності.

На протязі навчального року на кафедрі «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В. Овчарова» під керівництвом к.т.н., доцента Сергія Курашкіна працював студентський науковий гурток «Дистанційне керування і захист електрообладнання». Згідно затвердженого плану щомісячно проводилися засідання наукового гуртка. Учасники гуртка – магістри першого і другого року навчання: 11МБЕЕ – Богдан Вдовін, Ілона Волкова, 12МБЕЕ – Анастасія Біляєва, Анна Жарікова, Дар’я Іванова, 23МБЕЕ – Володимир Абраменко, Микола Галавура, Валерій Трикоз, Сергій Тимофєєв, Владислав Чернецький.

За результатами роботи гуртка учасники виступили на трьох конференціях, представили тези доповідей:

Трикоз В.О. Акустична діагностика асинхронних електродвигунів / Матеріали VIII Всеукр. наук.-техн. конф., 11-22 листопада 2020 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Чернецький В.А. Діагностування асинхронних електродвигунів за параметрами зовнішнього магнітного поля / Матеріали VIII Всеукр. наук.-техн. конф., 11-22 листопада 2020 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Тимофєєв С.О. Тепловізійне діагностування високовольтних електродвигунів насосних станцій / Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем: матеріали IІ Всеукр. наук.-практ. інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова (Мелітополь, 10-26 листопада 2020 р), Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Абраменко В.В. Вплив навантаження на споживання реактивної потужності силовими трансформаторами / Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем: матеріали IІ Всеукр. наук.-практ. інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова (Мелітополь, 10-26 листопада 2020 р), Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Галавура М.М. Акустичне діагностування високовольтних трансформаторів / Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем: матеріали IІ Всеукр. наук.-практ. інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова (Мелітополь, 10-26 листопада 2020 р), Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Біляєва А.С. Полегшення роботи заглибних електродвигунів за умови неповнофазного живлення / ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем”, 15-29 квітня 2021 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Вдовін Б.В. Прискорення режиму роботи оптрона шляхом активного пригнічення ефекту Міллера / ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем”, 15-29 квітня 2021 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Іванова Д.В. Дослідження перевищення температури обмотки заглибного електродвигуна за допомогою напівпровідникового перетворювача / ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем”, 15-29 квітня 2021 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Волкова І.Д. Зменшення вірогідності виникнення метастабільності тригерів / ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем”, 15-29 квітня 2021 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.
Жарікова А.О. Аналіз існуючих технологій демонтажу обмоток електродвигунів / ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція пам’яті В.В. Овчарова “Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем”, 15-29 квітня 2021 р. – Мелітополь: ТДАТУ, 2020.

Здобувач вищої освіти Богдан Вдовін представив проєкт дистанційного контролю і керування електрообладнанням із застосування мікроконтролера ESP32. В наступному навчальному році заплановано виготовлення демонстраційного стенду цього проєкту.

Учасникам конференцій були розіслані відповідні сертифікати.

При підготовці тез доповідей дотримувалися норми академічної доброчесності згідно статті 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту».

Сергій Курашкін,
керівник гуртка, доцент