В наш час невід’ємною складовою навчання у вищому навчальному закладі є практична підготовка студентів. В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного в процесі підготовки фахівців-енергетиків здобувачі вищої освіти, що навчаються на факультеті енергетики і комп’ютерних технологій, проходять виробничі  практики професійного спрямування. Студенти-енергетики третього року навчання були направлені на виробничу експлуатаційну практику на провідні сільськогосподарські підприємства та підприємства промислового,  переробного та харчового напрямків, яка згідно наказу №718-ПР від 12 травня 2021 року «Про проведення виробничої експлуатаційної практики студентів 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка факультету енергетики і комп’ютерних технологій» тривала протягом шести тижнів: з 14 червня 2021 року по 23 липня 2021 року.

Під час проходження виробничої експлуатаційної практики студенти отримали навички стосовно експлуатації обертових електричних машин, кабельних ліній, контрольно-вимірювальних приладів, силових та спеціальних трансформаторів та іншого електротехнічного обладнання.

Після успішного проходження практики, на кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова було організовано захист звітів, який відбувався в два етапи: 08-09 вересня  2021 року очно в аудиторії та  27-28 вересня 2021 року в режимі ZOOM-конференції. До складу комісії увійшли кваліфіковані фахівці університету: Сергій Квітка, Марина Постнікова, Олександр Ковальов, та  Юрій Якунічев – відповідальний за виробничі практики в ТДАТУ.

Студенти надали звіти наступного змісту: стисла характеристика підприємства, загальна характеристику виробничих процесів, перелік електротехнічного та технологічного обладнання. Під час виконання звіту студенти-практиканти провели аналіз систем захисту електродвигунів від аварійних режимів роботи, склали статистику відмов асинхронних двигунів а також навели заходи на підприємстві з економії електричної енергії. Обов’язковою складовою звіту були фото- та відеоматеріали.

Під час захисту студенти-практиканти змістовно відповідали на поставлені питання стосовно особливостей проходження виробничої практики в залежності від специфіки підприємства.

Наприкінці захисту члени комісії побажали студентам успіхів  у подальшому навчанні, придбання професійних навичок та вдалого працевлаштування за обраною спеціальністю.

Олександр Ковальов,
ст. викладач кафедри ЕТЕМ