Невід’ємною складовою навчально-виховного процесу на кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова є екскурсії. Викладачами кафедри регулярно організовуються поїздки на енерго- та теплогенеруючі, енергорозподільчі та переробні підприємства України з метою ознайомлення студентів з сучасними технологіями.

Одним з енергонасичених підприємств міста Мелітополь є ТОВ «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ», яке структурно складається з таких підрозділів: три експлуатаційні райони теплових мереж, які обслуговують 13 котелень, розташованих в різних районах міста Мелітополь; три атестованих лабораторії; допоміжні служби; центральний диспетчерський пункт, що забезпечує оперативне  керування процесом виробництва, розподілу, транспортування теплової енергії, а також забезпечує зв’язок із споживачами.

Паливом для котелень слугує природний газ. Встановлена теплова потужність котелень складає 164,13 Гкал/год. Загальна протяжність теплових мереж у двотрубному  обчисленні складає 62,66 км. Підприємство веде постійну роботу з оновлення технологічного та електросилового обладнання з метою зменшення втрат енергії в процесі виробництва тепла.

7 квітня 2021 року студенти 41ЕЕ та 12СЕЕ груп спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» разом з заступником декана факультету ЕКТ з організаційно-виховної роботи Олександром Ковальовим, кураторами груп Мариною Постніковою та Сергієм Курашкіним, відвідали підприємство «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ».

На підприємстві екскурсантів гостинно зустріли головний енергетик Ігор Лещенко та інженер-енергетик Наталя Кравець. Перед початком екскурсії студенти та викладачі пройшли інструктаж з техніки безпеки. Далі екскурсанти прослідували безпосередньо до виробничих приміщень підприємства, де мали змогу побачити весь цикл виробництва тепла. Найбільший інтерес у майбутніх професіоналів-енергетиків виник саме до електрообладнання підприємства: якої потужності електродвигуни приводу насосів, яка пускозахисна апаратура та прилади обліку електроенергії використовується, добове споживання електричної енергії та газу на підприємстві та ін.

Таким чином студенти-енергетики випускних курсів мали змогу ознайомитися з функціонуванням підприємства у супроводі фахівців ТОВ «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ» та поцікавитися специфікою підприємства. Особливий інтерес у студентів виник стосовно вимог до співробітників енергетичної служби підприємства, наявності вакансій на теперішній час та можливості суміщення навчання з роботою за дуальною системою освіти.

Екскурсія видалася захопливою та інформативною. Студенти зацікавились можливістю проходження виробничих практик на підприємстві та перспективою майбутнього працевлаштування.

Олександр Ковальов,
заступник декана факультету ЕКТ з ОВР,