Карантин – це не привід для завмирання наукового життя у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного. Тому у п’ятницю, 23 квітня 2021 року, у спеціалізованій вченій раді Д 18.819.01 відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи завідувача кафедри «Машиновикористання у землеробстві» Володимира Кувачова. Дисертація виконана на актуальну тему «Механіко-технологічні основи функціонування ширококолійних засобів механізації сільськогосподарського виробництва» і подана автором на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Разом з іншими членами спецради участь у засіданні приймав к.т.н., доцент кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Олександр Вовк, як член спецради та її секретар.

Захист проходив у змішаному форматі: члени спецради, які є співробітниками ТДАТУ, знаходились разом зі здобувачем та іншими присутніми у залі нарад університету, а члени спецради з інших міст та опоненти перебували онлайн. Під час захисту виникали жваві дискусії, які були спрямовані на доскональне з’ясування деяких ключових питань дисертаційної роботи. Гострі запитання надходили від членів спецради, на які здобувач надавав ґрунтовні відповіді.

Усі присутні на засіданні, члени спецради, науковий консультант, офіційні опоненти позитивно оцінили роботу та надали схвальну оцінку отриманим у ній результатам.

Наприкінці засідання відбулось таємне голосування, за результатом якого спеціалізована вчена рада Д 18.819.01 абсолютною більшістю голосів висказалась «За» присудження Володимиру Кувачову наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Попереду здобувача та його роботу чекає розгляд у Міністерстві освіти і науки України. Бажаємо Володимиру Кувачову впевнено пройти і цю процедуру.

Олександр ВОВК,
Секретар спецради Д 18.819.01,