20-21 травня на базі Сумського національного аграрного університету відбувся ХХІІ Зліт студентів-лідерів аграрної освіти. Це щорічний захід, до якого запрошуються студенти, які продемонстрували відмінні результати у навчанні, стали переможцями або призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, лідери студентського самоврядування.

В цьому році Зліт було проведено в онлайн-форматі. Проте це не завадило учасникам поспілкуватися, обмінятися думками з приводу розвитку аграрної освіти в Україні та розв’язання глобальних проблем людства.

Всього у зустрічі взяли участь понад 150 студентів з різних закладів вищої освіти аграрного спрямування. Всі вони мали нагоду поділитися своїми напрацюваннями та досягненнями у 7 напрямках: сучасні моделі сільського господарства; точне землеробство та цифрові технології в сільському господарстві; циркулярна економіка – переосмислення відходів як ресурсів; сталий розвиток та екологічна безпека; сучасні технології в тваринництві; лідерство та формування індивідуального бренду; інноваційний розвиток АПК та сільських територій.

До участі в цьому заході були запрошені і студенти різних факультетів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Учасники Зльоту були присутні на урочистому відкритті заходу, взяли участь в онлайн-квесті «Знайомтесь – СНАУ», побачили виступи творчих колективів та студентів Сумського національного аграрного університету, взяли участь в об’єднаному засіданні представників студентського самоврядування, мали змогу поспілкуватися із студентською спільнотою ВНЗ країни.

В Зльоті приймав участь здобувач вищої освіти 41ЕЕ групи факультету енергетики і комп’ютерних технологій, відмінник навчання, іменний стипендіат Президента України Богдан Сідельников.

В роботі дискусійних клубів за науковими напрямками він представив презентаційну доповідь «Техніко-енергетична оцінка ефективності обладнання зернопунктів» (науковий керівник Марина Постнікова, доцент кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова), яка викликала жваве обговорення учасників секції гострих питань та проблем сільськогосподарського виробництва, а також відповів на задані питання.

За результатами проведення XXII-го зльоту студентських лідерів аграрної освіти опубліковані тези доповідей, а всі учасники отримали сертифікати.

Зліт лідерів аграрної освіти надав чудову можливість для зустрічі та спілкування для усієї молоді, що цікавиться та живе аграрним сектором України, отримання або переймання безцінного досвіду для свого подальшого життя, як у професійній сфері, так і просто у повсякденному житті. Нові зустрічі, знайомства між делегаціями різних куточків України, обмін досвідом і передовими практиками – це зліт лідерів аграрної освіти України.

Виступи студентів на Зльоті з науковими роботами, ще раз довели, що студентська молодь бере активну участь в житті країни, небайдужа до її проблем та намагається зробити життя кращим.

Марина Постнікова,