ЗН (1)
«У ХХІ столітті неграмотні не ті, хто не вміє читати і писати, а ті, хто не вміє вчитися, а ще – забувати те, чого навчився, й перевчатися»
Елвін Тоффлер

Сучасний світ стрімко змінюється, спостерігається розвиток комп’ютерної техніки, її застосування як в повсякденному житті, так і в усіх галузях, зростають можливості сучасних комп’ютерів зберігати та обробляти різноманітну інформацію, що зумовлює їх активне використання в освіті. Сьогоднішнє покоління не тільки вміло використовує новітні технології, але й очікує на їх постійну доступність у всіх аспектах життя, здобувачі освіти хочуть навчатися швидко, ефективно та мобільно. З огляду на це змінились роль і місце викладача в навчальному процесі,  виникла необхідність в поєднанні традиційної, самостійної та on-line освіти, тобто впровадженні змішаного навчання.

Може здатися, що змішане навчання відрізняється від звичайної системи  лише активним використанням технологій. Проте, при змішаному навчанні йде мова і про поєднання різних підходів, способів подачі матеріалу, видів роботи. Викладач активно взаємодіє зі студентами, має можливість відстежувати прогрес та допомагати у разі потреби. Змішаний курс за обсягом навчального матеріалу значно більший. До того ж надає студентам можливість навчатись за власним графіком, у будь-який зручний час, та можливість одержувати додаткову інформацію, що сприяє зменшенню прогалин у знаннях.

Змішана система навчання формує у майбутнього спеціаліста такі необхідні в сучасному світі навички як вміння критично мислити, творчо підходити до вирішення проблем, чітко та зрозуміло пояснювати свої думки, засвоювати технології, що стрімко змінюються, та орієнтуватись в інформаційному потоці. В результаті змішаного навчання формується особистість, яка має сміливість  брати на себе ініціативу та бути лідером, а також створювати щось нове та корисне.

ЗН (2)

Розклад викладачів кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова на період змішаного навчання (осінній семестр)

Завідувач кафедри ЕТЕМ, доцент
Сергій КВІТКА