Традиційно на кафедрі «Електротехнології і теплові процеси» з метою залучення студентів до винахідницької роботи у галузі енергозбереження, розширення наукового потенціалу і формування та вдосконалення навиків у науково-дослідній діяльності працюють студентські наукові гуртки.

111Питання досягнення високого рівня ефективності енергозбереження розглядались у гуртку «Енергозбереження в теплотехнологіях» під керівництвом  к.т.н., доцента  Постол Ю.О. зі студентами 11МБЕЕ групи Бурцевой С.О., Клика А.В., Подрєзова В.О., Вдовіна Б.В. та Тимко С.О.

 

222Свої знання, наукові результати, вміння організувати та проводити презентацію робіт, студенти відточують на засіданнях наукового гуртка. Також на наукової роботи кафедри були залучені школярі НВК №16.

За рік зі студентами було подано більш 30 заяв на корисну модель.

Розумний дім  — система домашніх пристроїв, здатних виконувати дії і вирішувати певні повсякденні завдання без участі людини. Функціонально пов’язуються між собою усі електроприлади будівлі, якими можна керувати централізовано — з пульта-дисплею. Прилади можуть бути під’єднані до комп’ютерної мережі, що дозволяє керувати ними за допомогою ПК та надає віддалений доступ до них через Інтернет. Завдяки інтеграції інформаційних технологій у домашні умови, усі системи та прилади узгоджують виконання функцій між собою, порівнюючи задані програми та зовнішні показники (обстановки).

444333Стационарный интерактивный макет на мобильной платформе позволяет изучать последовательность и логистику технологических процессов биогазовой установки с возможностью сенсорного ввода и управления. Реализованы элементы оборудования как в электронном виде, так и в дополненной наглядной физической части.

Макет установки получения биогаза на базе животноводческого комплекса представляет собой концептуальный макет, наглядно демонстрирующий возможность применения технологической установки по получению биогаза из отходов жизнедеятельности животных, на территории действующего свиноводческого комплекса.

555Данная отрасль энергетики получает всё большее распространение, как альтернативная, ввиду объективного понимания ограниченности и высокой стоимости ископаемых ресурсов.

За результатами роботи студентського наукового гуртка заплановано підготувати науково-дослідну роботу для участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та дві доповіді на науковій конференції студентів та магістрантів ТДАТУ.

Керівник гуртка звернув увагу учасників, що при написанні наукової роботи та доповідей необхідно дотримуватись принципів академічної доброчесності. Це означає, що використовування чужих напрацювань без дозволу автора, плагіат є неприйнятними, у разі використання ідей, тверджень, відомостей необхідно посилатись на джерела інформації.

За поданням:
керівник наукового гуртка,
к.т.н., доцент Постол Ю.О.