В теперішній час, коли ринок праці диктує необхідність перегляду традиційних підходів у системі освіти  у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного  освітні процеси постійно вдосконалюється, реалізовуючи нові концепції, підходи та прийоми навчання.

Навчання на високому професійному рівні передбачає замовлення від підприємців на фахівців з певними базовими навичками і знаннями.

Для реалізації цієї мети на факультеті енергетики і комп’ютерних технологій, відповідно до статті 9 Закону України «Про вищу освіту», статті 47 Закону України «Про фахову передвищу освіту», підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №630 (зі змінами), та на виконання пункту 10 Плану заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2019 року №214-р, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного увійшов до  затвердженого переліку закладів перед вищої та вищої освіти для впровадження упродовж 2019-2023 років пілотного проекту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти розвивається система дуальної освіти підготовки кваліфікованих працівників на основі тісної взаємодії підприємств і факультету ЕКТ.

yzobrazhenye_viber_2021-02-01_09-14-57-e1612185307435

Для реалізації такої форми навчання перед початком нового семестру пройшла традиційна зустріч декана факультету д.т.н. проф. Назаренко І.П. і кураторів дуального навчання на кафедрах факультету зі студентами дуальної форми навчання.

Під час зустрічі студентам факультету розповіли, що основою такого навчання є поєднання теоретичної підготовки і отримання практичних навичок безпосередньо на реальних виробничих місцях, структурних підрозділах підприємств, організацій на яких студенти є співробітниками (учнями), а фахівці підприємств є кураторами студента на підприємстві. Відбір студентів для практики проходить, як правило, за підсумками співбесід. Критерії відбору затверджуються заздалегідь підприємством і освітньою організацією і озвучуються студентам і їх батькам. Також було наголошено, що по завершенню теоретичного і практичного навчання студенти повинні підтвердити освоєння професійних компетенцій на підприємствах і отримати атестаційні листи, а на закріплених кафедрах факультету продемонстрували отримані навички атестаційнім комісіям.

Під час зустрічі були вирішені питання організації дуального навчання на кафедрах, зокрема на кафедрі «Електротехнології і теплові процеси».

Вадим Гулевський, доцент, куратор дуального навчання кафедри ЕТТП