22 вересня 2020 року на кафедрі «ТМКП ім. професора В.М. Найдиша» відбулася зведена кураторська година в групах 11 ГМ (куратор Мацулевич О.Є.), 11 СГМ (куратор Дереза О.О.), 21 ГМ та 21 ПМ (куратор Холодняк Ю.В.) присвячена актуальній сьогодні темі: «Академічна доброчесність». Перед студентами виступила старший куратор Антонова Г.В.

Проблема академічної нечесності в вищий школі доволі поширене явище в сучасному світі, основними виявами академічної недоброчесності вважається згідно ст. 42 Закону України «Про освіту» масове списування і академічний плагіат («оприлюднення (почасти або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства»40), самоплагіат, фабрикацію, фальсифікацію, списування («виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання», обман (як узагальнене визначення для усіх вище перелічених порушень), хабарництво, необ’єктивне оцінювання («свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти» (п. 4). За виявлені правопорушення закон передбачає відповідальність як для працівників освіти (п. 5), так і для її здобувачів (п. 6).

В ході диспуту студенти прийшли до висновку, що академічна доброчесність покликана боротися з плагіатом як актом шахрайства в студентських наукових роботах; фабрикацією і фальсифікацією результатів наукових досліджень; обманом, списуванням, хабарництвом та, які наслідки це матиме на розвиток освіти, науки і країни в цілому.

cт. викладач Г.В. Антонова