Набрання чинності Закону України «Про освіту» дало новий поштовх процесам трансформації та реформування освіти. Одним із них стало запровадження принципів академічної доброчесності в науковому житті та навчально-виховному процесі всіх рівнів освіти, як прописано у ст. 42 «Академічна доброчесність» Закону.

Академічна доброчесність це комплексне поняття, що поєднує в собі  фундаментальні цінності: беззаперечна основа навчання, викладання, здійснення досліджень та обов’язкова передумова для довіри, чесності та взаємної відповідальності. Важливо, аби академічні правила і практики давали чіткі вимоги та пояснення того, що фальшування даних, обман, шахрайство, крадіжка і будь-які нечесні вчинки є неприпустимими; довіра, справедливість, повага, відповідальність, кожен представник спільноти (студент, учень, викладач, адміністрація) несе відповідальність за доброчесність у навчанні, викладанні, здійсненні наукової роботи. Бути відповідальним означає опиратися тискові колег, якщо вони намагаються вчинити нечесно, та відстоювати доброчесні практики та правила.

Керівниками структурних підрозділів регулярно проводяться засідання з підлеглими, на яких акцентується увага на документах, що містять політику і стандарти дотримання академічної доброчесності в межах структурних підрозділів та визначають політику та стандарт дотримання норм академічної доброчесності у ЗВО. Відповідно затверджених планів проводяться вчені ради університету та факультетів, де обов’язковим є розгляд означених питань, проводяться семінари для кураторів академічних груп, засідання кафедри.

23 вересня 2020 на кафедрі ТМКП було проведено позачергове засідання кафедри, на якому піднімались питання академічної доброчесності.

Перед викладачами виступив завідувач кафедри Вершков О. О. Нагадав, що в університеті була введена система перевірки на наявність плагіату в наукових роботах. Також розроблений кодекс честі, де прописані норми дотримання педагогічної і наукової етики, зокрема академічної доброчесності. Зробив наголос, що не варто недооцінювати подібні документи, адже сам факт їхнього ухвалення та оприлюднення змушує учасників освітнього процесу усвідомити, що академічна доброчесність є правовою категорією, що поступово входить у наше університетське повсякдення.

cт. викладач  Г.В. Антонова

IMG_20201006_112616 IMG_20201006_112636

IMG_20201006_112653 IMG_20201006_112711

IMG_20201006_113038