Сучасне цифрове суспільство характеризується високими темпами розвитку технологій, які впливають на всі сфери діяльності. Система освіти є найбільш чутливою до інновацій. Темпи оновлення знань дуже високі. Замість простої вербальної передачі знань, умінь і навичок від викладача до здобувача вищої освіти найбільш пріоритетним завданням освіти стає розвиток здатності учня самостійно ставити навчальні цілі та завдання, проєктувати шляхи їх реалізації, контролювати і оцінювати свої досягнення, працювати з різними джерелами інформації, оцінювати їх і на цій основі формулювати власну думку, судження і оцінку. Виховання самостійності студента як основоположної компетенції стало одним із пріоритетних завдань сучасної освіти.

Впровадження технологій онлайн-навчання в освітній діяльності, перехід до дистанційних форм навчання – все це направлено на створення відкритої, доступної, безперервної, гуманістичної системи навчання, що сприяє підвищенню якості освіти. Система онлайн-навчання відрізняється від традиційних форм навчання. Онлайн-навчанню притаманні такі риси, як: висока динамічність, різноманітність форм навчання, комфортні умови навчання, наявність інтерактивної комунікації.

В рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного отримав відео- та ІТ-обладнання для оснащення двох лабораторій, а також чотири індивідуальні комплекти обладнання для викладачів, які використовуються за встановленим графіком роботи. Основною метою проєкту було підвищення якості навчання, шляхом підтримки освітнього процесу в період карантину. Викладачі отримали можливість використовувати сучасне обладнання та технології для забезпечення якості викладання в дистанційному форматі.

Викладач кафедри Юлія Холодняк взяла участь в навчанні базовому монтажу в Adobe Premiere Pro. Результатом навчання стало створення відеоролика для проведення практичної роботи Основи тривимірного моделювання в CAD-системі SolidWorks.

Юлія Холодняк