В сучасних умовах на ринку праці важливі не тільки знання, якими володіють випускники закладу вищої освіти, а і їх спроможність виконувати професійні обов’язки на виробництві. Для реалізації цього завдання у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного розроблено положення про дуальне навчання і прийнятий порядок його організації. Дуальна форма навчання створює умови для залучення підприємств до співпраці; підвищення професійного рівня студентів протягом усього навчання; узгодження теоретичних та практичних фаз, що чергуються на протязі навчання. В основі системи дуальної освіти в ТДАТУ лежить тісний взаємозв’язок підприємства і закладу вищої освіти. Заклад вищої освіти забезпечує загальну і спеціальну теоретичну підготовку відповідно до навчальних планів, а підприємство – практичну підготовку студентів за фахом.

Здобувачі вищої освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відповідно до наказу №192-С від 05.02.2021 р. були переведені на дуальну форму навчання. За кафедрою електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова було закріплено 10 студентів, куратором призначено старшого викладача Олександра Ковальова. Базами з практичного навчання здобувачів вищої освіти виступили такі підприємства, як АТ «Мелітопольський м’ясокомбінат», ТОВ «Тепло Мелітополь», ПП «Механозбиральний універсальний завод», м. Ізмаїл, ТОВ «Спецелектро-Ізмаїл», м. Ізмаїл, ПП “Модуль 2000”, м. Мелітополь, ТОВ «Південна енергетична компанія», м. Одеса та ін. Куратором дуального навчання відпрацьвано індивідуальні навчальні плани здобувачів вищої освіти, які погоджено із наставниками на виробництві. Здобувачі вищої освіти в період дуального навчання систематично засвоювали теоретичну частину навчальних дисциплін даного семестру на Освітньому порталі ТДАТУ та для здачі вивченого матеріалу з’являлись в періоди проведення ПМК1, ПМК2 та екзаменаційної сесії.

26 – 30 травня 2021 року на кафедрі ЕТЕМ відбулася атестація здобувачів вищої освіти, які навчались за дуальною формою. Для цього була створена комісія в складі: завідувач кафедри ЕТЕМ, к.т.н., доцент Сергій Квітка, к.т.н., доцент Марина Постнікова і старший викладач Олександр Ковальов. Студентами для звіту були надані атестаційні листи від підприємства, презентації, фото- і відео матеріали з виробництва.

Всі студенти успішно захистили звіти та були атестовані.

Сергій Квітка,
завідувач кафедри, доцент
Олександр Ковальов,
куратор дуального навчання, ст. викладач