В сучасній освіті навчання за денною формою успішно поєднується із стажуванням на підприємствах, тобто запроваджується система дуальної освіти. Ця форма навчання сприяє адаптації і закріпленню теоретичних знань на робочому місці в умовах виробництва, наближає до розуміння, яких компетентностей вимагає сучасний бізнес. Під ці потреби поступово корегується і навчальна програма, так як роботодавець зацікавлений, щоб здобувачі вищої освіти вже під час навчання отримували необхідну кваліфікацію, і, по закінченні вишу, якомога скоріше мали приступити до самостійної роботи.

В ТДАТУ здобувачі вищої освіти, що навчаються за дуальною формою, теоретичну частину навчальних дисциплін засвоюють на Освітньому порталі ТДАТУ, а для здачі вивченого матеріалу з’являються в періоди проведення ПМК1, ПМК2 та екзаменаційної сесії.

Наказами № 1645-С від 13.09.2021 р.  та № 1766-С від 23.09.2021 р. здобувачі вищої освіти зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» були переведені на дуальну форму навчання.   За кафедрою електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова цими наказами закріплено 19 здобувачів, куратором призначений к.т.н., старший викладач Олександр Ковальов. Підприємствами-партнерами стали: АТ «Мелітопольський м’ясокомбінат», ФОП «Корольков», ПП «Запоріжагросвіт», ФОП «Золотарьов», ПП «Мелітополь меблі», ПП «Модуль-2000», КП «Пришиб», ПП «Механозбиральний універсальний завод», ФОП «Уколова І.В.», ТОВ «Тепло Мелітополь», Мелітопольський МУВГ, ТОВ «Мелітопольський завод гнучких з’єднань», ТОВ «Клімат-Строй-Комфорт», ТОВ «Агро-Дніпро», ФГ «Роксолана», ПАТ «Запоріжсталь».

Наприкінці семестру відбулася атестація здобувачів вищої освіти, що навчались за дуальною формою, для чого була створена комісія в складі: завідувач кафедри ЕТЕМ, к.т.н., доцент Сергій Квітка, к.т.н., доцент Марина Постнікова і к.т.н., старший викладач Олександр Ковальов та завідувач практики навчального відділу ТДАТУ Юрій Якунічев. Здобувачі вищої освіти звітували за допомогою презентацій, фото- і відео матеріалів з підприємства про засвоєння теоретичного матеріалу та його застосування на виробництві. Також надавались атестаційні листи з підприємств з оцінкою професійної компетентності, особистих та ділових якостей здобувачів вищої освіти.

Результати атестації показали, що дуальна форма освіти в ТДАТУ забезпечує високий рівень теоретичних знань і спроможність їх застосування здобувачами вищої освіти на практиці в умовах сучасного виробництва.

Олександр Ковальов,
куратор дуального навчання