Під керівництвом Діни Нестерчук, доцента кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова, функціонує студентський науковий гурток «Розробка та удосконалення системи прогнозування, моніторингу та захисту трифазних асинхронних електродвигунів».

Учасниками наукового гуртка в 2021-2022 навчальному році є студенти факультету енергетики і комп’ютерних технологій:

• Нікульча Микола Віталійович (11МБЕЕ група);
  • Кривцов Денис Олександрович (11МБЕЕ група);
  • Родін Богдан Олександрович (31ЕЕ група);
  • Мараховський Владислав Борисович (11СЕЕ група).

13 грудня 2021 р. під головуванням керівника, доцента Діни Нестерчук відбулося засідання гуртка згідно плану роботи.

На початку засідання керівниця доповіла членам студентського гуртка, що станом на грудень 2021 р. студенти:

Денис Кривцов (11МБЕЕ група), Богдан Родін (31ЕЕЕ група) й Владислав Мараховський (11-СЕЕ група) прийняли участь у роботі ІV-тої Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції пам’яті В.В. Овчарова «Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем» (04 листопада – 18 листопада 2021 року), що проводилась кафедрою «Електротехніка і електромеханіка імені професора В.В.Овчарова» в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного. Здобувачі вищої освіти  Денис Кривцов і Богдан Родін виступили з доповіддю «Спосіб захисту та реле захисного відключення асинхронних електродвигунів при аварійних режимах роботи», Мараховський Владислав підготував доповідь на тему «Прогнозування процесу теплового зношування ізоляції силового кабелю».

За результатами роботи конференції були опубліковані тези доповідей в збірнику матеріалів конференції:

– Нестерчук Д.М., Кривцов Д.О., Родін Б.О. Спосіб захисту та реле захисного відключення асинхронних електродвигунів при аварійних режимах роботи. Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем: матеріали IV Всеукр. наук.-практ. інтернет-конференції пам’яті В. В. Овчарова (Мелітополь, 04 – 18 листопада 2021 р) / ТДАТУ; відповід. за вип. С.О. Квітка, Д.М. Нестерчук. Мелітополь : ТДАТУ, 2021. С.50-51.

– Нестерчук Д.М., Мараховський В.Б. Прогнозування процесу теплового зношування ізоляції силового кабелю. Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем: матеріали IV Всеукр. наук.-практ. інтернет-конференції пам’яті В. В. Овчарова (Мелітополь, 04 – 18 листопада 2021 р) / ТДАТУ; відповід. за вип. С.О. Квітка, Д.М. Нестерчук. Мелітополь : ТДАТУ, 2021. С.68-69.

Кожен отримав Програму конференції і сертифікат учасника.

Здобувач вищої освіти Денис Кривцов прийняв участь у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, а саме, згідно вимог до участі була подана на розгляд комісії студентська наукова робота за темою «Розробка та технічна реалізація системи групового моніторингу трифазних асинхронних електродвигунів, як складових електромеханічної системи». Рішенням конкурсної комісії науково-дослідного інституту механізації землеробства півдня України робота Дениса за спеціальністю “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” посіла 2 місце у І турі та рекомендована до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей в 2021-2022 н.р., що буде проводитися у базових закладах вищої освіти України в лютому-квітні 2022 року.

Керівниця гуртка звернула увагу учасників зустрічі, що доповіді, тези та творча наукова робота були виконані з дотриманням норм  академічної доброчесності і відповідають положенням статті 42 «Академічна доброчесність» Закону «Про освіту».

Наприкінці зустрічі доцент Діна Нестерчук подякувала усім гуртківцям за плідну працю та побажала нових наукових досягнень в галузі електроенергетики та у навчанні у ІІ півріччі 2021-2022 навчального року.

Діна Нестерчук,
доцент,