15 травня 2021 р. студенти 21ЕЕ групи факультету енергетики і комп`ютерних технологій за ініціативою куратора, доцента кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Діни Нестерчук відвідали одну з найбільших страусиних ферм в Україні – ферму «Страус-ЮГ» та контактний зоопарк. Гід ферми ознайомила екскурсантів із технологією розведення чорних африканських страусів, з технологіями отримання та зберігання яєць, з технологіями переробки страусиного м’яса, пір’я та страусиної шкіри, а також з виробничими процесами на комбікормовому пункті ферми. Студентів вразили величезні загони, що тягнуться на декілька гектар, та приручені величезні страуси, що не бояться людей.

У другій частині екскурсії гідом було запропоновано відвідати контактний зоопарк, який діє на території ферми. Крім поголів’я страусів студенти мали змогу ознайомитися з численною кількістю тварин – це і хижі: вовки, лисиці, єноти, леви; копитні: антилопи, поні, лами, коні Пржевальського, віслюки, нільгау, а також відвідали три водойми з водоплавними різнокольоровими птахами і пеліканами, з кольоровими коропами Коі. Студенти значний час провели у окремих вольєрах, де живуть гімалайський та бурий ведмеді, амурські тигри та леви.

Незабутні враження залишились у студентів після відвідування контактної частини зоопарку, в якому можна поспілкуватися, погладити і погодувати милих і дружелюбних тварин, зокрема, є огороджена територія, де проживають кози та козли, кролі, до яких можна зайти всередину.

Наприкінці екскурсії стомлені, задоволені, щасливі та вражені від побаченого студенти зібралися біля вольєру з папугами і подякували гіду за цікаву екскурсію та отримані незабутні емоції.

Вважаю, не важливо, скільки тобі років, головне – невпинно пізнавати навколишній світ, цікаві місця Мелітопольського краю, подорожувати Україною, бо це й є гармонія життя людини в такому буремному світі.

Діна Нестерчук,
куратор 21ЕЕ групи, доцент