19 травня 2021 року за ініціативою заступника декана факультету енергетики і комп’ютерних технологій з організаційно-виховної роботи, старшого викладача кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова Олександра Ковальова на кураторській годині в 21ЕЕ групі відбулася зустріч з начальником відділу охорони праці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Олександром Анатолійовичем Фандєєвим.

Олександр Анатолійович ознайомив усіх присутніх з інформацією про проведення з 17 до 23 травня 2021 року (за ініціативою ООН по всьому світу) шостого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який в цьому році присвячений темі перевищення швидкості, як одну із головних причин дорожньо-транспортного травматизму.

Доповідач зазначив, що основна мета тижня безпеки – це запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі. Безпека міських та сільських вулиць – це й безпечна швидкість, безпечна інфраструктура, альтернативні види транспорту, а головне – це безпечна поведінка учасників дорожнього руху, адже щодня на дорогах України відбувається близько 500 аварій, в яких травмуються люди. Статистика смертності не менш сумна – в середньому 7 загиблих в день. Поліція та інші профільні відомства роблять все можливе, щоб знизити кількість ДТП, але поки статистика – складне явище.

Студенти задали фахівцю з охорони праці багато питань, на які Олександр Анатолійович надав вичерпні відповіді, а саме:

– аварії виникають через порушення водіями правил дорожнього руху (ПДР);

– до числа головних причин належать проїзд на заборонний сигнал світлофора, недотримання дистанції, агресивне маневрування і обгони, порушення правил проїзду перехресть і виїзд на зустрічну смугу;

– значна частина дорожньо-транспортних пригод стається через порушення ПДР  власне самими пішоходами.

Наприкінці зустрічі Олександр Анатолійович рекомендував студентам розуміти те, що  учасниками дорожнього руху є не лише водії механічних транспортних засобів, а й інші особи, які беруть безпосередньо участь у процесі руху на дорозі, при цьому пішохід, як повноправний учасник дорожнього руху, наділений правами і обов’язками щодо дотримання правил дорожнього руху та повинен знати і виконувати правила дорожнього руху, за недотримання яких наступає адміністративна відповідальність.

Діна Нестерчук,
куратор групи, доцент