5 травня 2021 року, напередодні Дня пам`яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війни, куратор 21ЕЕ групи, доцент кафедри ЕТЕМ Діна Нестерчук провела кураторську годину на тему «Дорогами пам`яті. Університет у роки Другої світової війни» у форматі відео-конференції на платформі Zoom.

Проведення кураторської години стало можливим завдяки мультимедійній презентації з фондів наукової бібліотеки університету (автор – завідувачка відділом обслуговування користувачів наукової бібліотеки університету Світлана Голодова), з якою можна ознайомитись за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=jPT_NZ83Q6k&t=623s.

Метою виховного заходу є ознайомлення студентства з історичними фактами участі викладачів та студентів університету у роки Другої світової війни, а також нагадування, що  найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, так як наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.

Куратор, за допомогою демонстрації екрану, у форматі Zoom-конференції презентувала студентам відео-ролик про 97 випускників 1941 року, які пішли на фронт у перші дні війни, про 20 інженерів-механіків, що виїхали в машино-тракторні станції й радгоспи Казахстану на передову трудового фронту. Під час перегляду фотоматеріалів про зруйновані корпуси університету в ефірі наступила повна тиша, адже студенти були вражені масштабами руйнівної сили війни.

Після перегляду презентації студенти обговорювали інформацію про евакуацію вишу до Ашхабаду, куди разом з інститутом евакуювалася й бібліотека під керівництвом бібліотекаря Соловйової Т.М. з фондом 40 тисяч екземплярів.

Інформація, яка представлена в презентації, дозволила згадати усіх ветеранів війні, які залишились в живих та продовжили працювати в університеті в мирний повоєнний час.

Куратор пояснила студентству, що мир це не закляклий страх перед ворогом, не капітуляція, не просто відсутність військових дій, а ключова умова для гармонійного розвитку особистості та суспільства.

Діна Нестерчук,
куратор групи, доцент