«Поетична мова – це найприродніша мова»

25 лютого 2021 року виповнилось 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Леся Українка (Лариса Косач-Квітка) – найвизначніша постать в історії української літератури, яка по собі залишила великий літературний доробок, а саме, вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті та переклади світової класики.

За ініціативою кураторів 41ЕЕ групи, доцента Марини Постнікової та куратора 21ЕЕ групи, доцента Діни Нестерчук 24 лютого 2021 року студенти академічних груп відвідали літературно-музичну годину «Хвилями життя. Поетка Леся», яка відбулася у читальному залі наукової бібліотеки за участю творчих колективів ЦКіД.

У просторій читальній залі звучало живе слово Лесі Українки, яке натхненно декламувала студентська молодь університету, а пісня «Досадонька» на слова поетесси стала головною прикрасою поетичного заходу. Мультимедійна презентація та тематична виставка «Завжди сучасна Леся», яку підготували співробітники наукової бібліотеки, гармонійно висвітлювали творчий доробок визначної української поетеси.

Вдячні оплески глядачів, усміхнені обличчя, захоплення від почутого та побаченого, слова подяки організаторам та учасникам заходу – це найцінніший результат при проведенні таких просвітницько-виховних заходів для сучасного покоління українців.

Вогонь поетичного слова Лесі Українки палає уже півтора століття, цей  вогонь таланту, справжнього, від Бога є незгасимий, бо сама поетеса заповідала: «Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає…»

Марина Постнікова,
куратор 41ЕЕ нрупи, доцент