Електротехнології і теплові процеси

Спеціальність:
141 “Електроенергетика електротехніка та електромеханіка“
СВО:
Бакалавр
Курс:
М1
Посилання:

 

Метою дисципліни  «Електротехнології і теплові процеси» є набуття майбутніми технічними фахівцями-енергетиками необхідних теоретичних і практичних знань щодо використання оптичного випромінювання в технологічних процесах  сільськогосподарського виробництва, вміння творчо вирішувати завдання з питань розрахунку, проектування, вибору та експлуатації  електроосвітлювальних та опромінювальних технологічних установок в сільськогосподарському виробництві з метою його інтенсифікації.

Завданнями навчальної дисципліни є:

  • технічно грамотно вирішувати інженерні завдання з вибору типу джерела випромінювання, типу та кількості світильників та опромінювачів;
  • економічно обґрунтувати оптимальний варіант освітлювальної та опромінювальної установки;
  • раціонально експлуатувати освітлювальні та опромінювальні установки в необхідному режимі;
  • вміти користуватися випромінювальними приладами для оцінки оптичного випромінювання.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

 знати: основні принципи перетворення електричної енергії в оптичне випромінювання. Основні принципи нормування освітленості, особливості експлуатації освітлювальних установок, методику розрахунку електричного освітлення та перерізу проводу, вибору апаратури управління та захисту.

вміти технічно грамотно вибрати тип світильника, кількість та потужність джерела світла для забезпечення нормованої освітленності. Вміти виконати розрахунок перерізу проводів електроосвітлювальної мережі за допустими втратами напруги. Вміти технічно грамотно вибрати апаратуру управління та захисту освітлювальної мережі. Вміти вибрати тип джерела вітального  випромінення, його кількість, та добову тривалість УФ – опромінення. Вміти технічно грамотно вибрати тип рослинної лампи і їхню кількість.

володіти: навичками технологічного налаго­дження світлотехнічного обладнання, методологією прогнозування розвитку галузі та основних напрямів її електрифікації та автоматизації, методами вибору і застосування у виробництві ресурсозберігаючих технологій.