Проблема академічної доброчесністі для українського наукового суспільства є сьогодні однією з найактуальніших.

Академічна доброчесність у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, відповідно до Статті 42 Закону України «Про освіту» – це цілий комплекс правил та етичних принципів, які регламентують наукову та освітню діяльність з метою забезпечення довіри до їх результатів і досягнень. Академічна доброчесність означає, що всі учасники наукового та навчального процесу, і студенти, і викладачі дотримуються чесності в своїй роботі, виявляють повагу до праці інших.

Щодо упередження можливих випадків порушення изображение_viber_2021-03-04_10-34-25принципів академічної доброчесності науково-педагогічними працівниками було присвячено чергове засідання кафедри «Електротехнології і теплові процеси».

Завідувач кафедри к.т.н. доц. Юлія Постол нагадала викладачам загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті та якими офіційними документами ТДАТУ вони мають керуватись у своїй діяльності для дотримання академічної доброчесності, а також про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед студентів про важливість дотримання академічної доброчесності та на власному прикладі показувати дієвість і відкритість такого підходу.

изображение_viber_2021-03-04_10-34-36

Під час обговорення було приділено увагу частині 4 статті 42 Закону України «Про освіту», яка визначає основні види порушень академічної доброчесності та частині 5 статті 42, яка визначає основні види академічної відповідальності науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників за порушення закону.

У підтвердження того, що доброчесність з боку як викладача, так і здобувача вищої освіти є необхідною й важливою складовою освітнього процесу всі учасники освітнього процесу кафедри підписали декларацію про ознайомлення з Антикорупційною програмою ТДАТУ, Кодексом честі та Законом України «Про запобігання корупції».

изображение_viber_2021-03-04_10-34-45