З метою розвитку та поглиблення наукових досліджень молодих науковців, аспірантів та студентів в області електротехнологій на кафедрі  ЕТТП було створено науковий гурток «Електротехнології в агропромисловому комплексі».

Наукові дослідження наукового гуртка здійснювались виходячи із сучасних проблем використовування електричної енергії у вигляді електричних полів і електричного струму, а також попереднього перетворення її в інші види енергії (світлову, теплову, магнітну і акустичну) для безпосереднього впливу на біологічні об’єкти і продукцію.

Результати роботи гуртка  представлені, як у наукових виданнях (статті, патенти, тези) так і у розробці діючих моделей.

Студентка 22 МБЕЕ групи  БЕСПАЛЬКО (ЯЦЕНКО) ВІОЛЕТТА виконувала наукові дослідження в області очищення технічних рідин від механічних домішок накладенням магнітного поля. Результати роботи представлені в опублікованих  наукових статтях та тезах для участі у  наукових конференціях, отримано патент на корисну модель.

Студентка 41ЕЕ ВОЛКОВА ІЛОНА розглядала проблеми і перспективи розвитку сироробної промисловості. Результати роботи  представлені в опублікованих  наукових статтях та тезах для участі у  наукових конференціях,

Студенти 22СЕЕ групи ТИМКО СЕРГІЙ, РУДЕНКО ОЛЕКСАНДР, РУДЕНКО СТАНІСЛАВ розробили діючу модель «Драбина Іакова»  – інтерактивний експонат, який демонструє виникнення високовольтної електричної дуги.

У співпраці зі студентами 11МБЕЕ групи Бурцевой С.О., Кликом А.В., Подрєзовим В.О. наукового гуртка «Енергозбереження в теплотехнологіях»  під керівництвом  к.т.н., доцента  Постол Ю.О. студент 21СЕЕ ВДОВІН БОГДАН розробив діючу модель «Розумний дім».

У роботі гуртка приймали участь не тільки студенти, а і учениця НВК №16 ЛЯПІНА ЄВА,  яка розглядала питання застосування магнітів у техніці та побуті. Результатом її  роботи була участь у VII Всеукраїнській науково-технічній конференції студентів і магістрантів ТДАТУ ім. Д. Моторного на кафедрі ЕТТП.

Продовження дослідів планується у наступному навчальному році, коли буде відновлена робота гуртка.

Керівник гуртка
к.т.н., доцент Гулевський В.Б.

IMG-3af7699b4bc6a743e17aac02e44da4ba-V

Безымянный10