Кафедра фізичного виховання і спорту, 1964 рік
                   Кафедра фізичного виховання і спорту, 1964 рік

З перших років існування університету велика увага завжди приділялася фізичній культурі та спорту. В 1932 році на базі навчально-виробничого комбінату сільськогосподарського машинобудівництва силами студентів, викладачів та ентузіастів була організована секція фізичної культури, яка з 1936 року зі зміною статусу вищого навчального закладу перетворилася в кафедру фізичного виховання, першим завідувачем якої став Паршин М.А. З цього самого моменту фізична культура і спорт міцно входять в життя студентів, викладачів і співробітників вузу

У дворі робфаку (перехрестя вулиць К. Маркса та Леніна) було створено спортивне містечко з двома волейбольними майданчиками, тенісним кортом, ямою для стрибків в довжину і в висоту, та маленьким спортивним залом. На базі спортивного майданчика був утворений спортивний клуб, управління якого мало у своєму розпорядженні значні кошти (до 60 000 рублів на рік). За рахунок цих коштів отримувався спортивний інвентар і обладнання, а також притягувалися до роботи найкращі тренери міста.

В 1932 році на базі навчально-виробничого комбінату сільськогосподарського машинобудівництва силами студентів, викладачів та ентузіастів була організована секція фізичної культури, яка з 1936 року зі зміною статусу вищого навчального закладу перетворилася в кафедру фізичного виховання, першим завідувачем якої став Паршин М.А.

У дворі робфаку (перехрестя вулиць К. Маркса та Леніна) було створено спортивне містечко з двома волейбольними майданчиками, тенісним кортом, ямою для стрибків в довжину і в висоту, та маленьким спортивним залом. На базі спортивного майданчика був утворений спортивний клуб, управління якого мало у своєму розпорядженні значні кошти (до 60 000 рублів на рік).

В 1960 році Мелітопольським виконкомом було прийнято рішення щодо реконструкції колишньої дизельної станції під міський спортивно-гімнастичний зал. В 1963 році цей проєкт реалізував  Мелітопольський інститут механізації сільського господарства і розташував у цій будівлі кафедру фізичного виховання і спорту.

В різний час кафедру очолювали ведучі спеціалісти в області фізичної культури і спорту: Лобода Л.В. (1936-1948), Істомін О.О. (1948-1949), Медведєв Б.М. (1949-1962), Жолудь П.С. (1962-1972), Скляренко В.А. (1972-1975), Трачов В.М. (1977-1996), Янушевський В.І. (1996-1998), Хассай Д.В. (1998-2013), Рибницький А.В. (2013-2018). Кожен з них зумів внести свою лепту у становлення і розвиток кафедри.

За 88 років існування кафедри фізичного виховання і спорту вдалося не тільки зберегти, а й примножити спортивні традиції, спрямовані на підвищення масовості та майстерності студентського спорту.

З 28 серпня 2018 року завідувачем кафедри фізичного виховання і спорту стає Газаєв Валерій Нодарович, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства, майстер спорту України з пауерліфтингу, президент Федерації мас-рестлінгу України, член Президії Міжнародної федерації мас-рестлінгу, член Вищого суддівсько-дисциплінарного комітету Міжнародної федерації мас-рестлінгу, віцепрезидент Федерації найсильніших атлетів України та перетягування канату, “Амбасадор Мелітополя”, рекордсмен України та Національного реєстру рекордів України.

Успіхи спортсменів-студентів, членів спортивного клубу, є більш ніж вагомими. Серед них чемпіони та призери чемпіонатів і першостей світу, Європи, України, переможці студентських відомчих спартакіад, універсіад з різноманітних видів фізичної діяльності.