Фото кафедри 31 серпня 2015 року
                       Кафедра фізичного виховання і спорту, жовтень 2018 р.

Кафедра фізичного виховання і спорту є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту загальноуніверситетської підготовки Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та забезпечує виконання покладених на неї основних завдань.

Головним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи.

Сьогодні навчально-тренувальний та виховний процес, наукову та методичну роботу серед 2809 студентів денної форми навчання здійснюють 8 високопрофесійних фахівців в області фізичного виховання і спорту: 5 старших викладачів, 1 викладач, серед яких 2 заслужених тренери України. Навчально-допоміжний склад –  3 старших лаборантів.

Фізичною культурою і спортом студенти займаються з найперших днів заснування університету. Система організації занять з фізичного виховання з того часу значно змінилася. Практичні заняття з фізичного виховання проводяться з урахуванням інтересів студентів і можливостей спортивних споруд університету.

Розподіл викладачів за групами відбувається відповідно до їх рівня та кваліфікації з різних видів рухової активності.

Сьогодні на кафедрі працюють:
Газаєв Валерій Нодарович – завідувач кафедри, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства, майстер спорту України з пауерліфтингу, президент ГО “Федерація мас-рестлінгу України”, член Президії Міжнародної федерації мас-рестлінгу, член Вищого суддівсько-дисциплінарного комітету Міжнародної федерації мас-рестлінгу, віцепрезидент Федерації найсильніших атлетів України та перетягування каната, “Амбасадор Мелітополя”, рекордсмен світу, України та Національного реєстру рекордів України, головний тренер збірної команди ТДАТУ з мас-рестлінгу та перетягування каната;
Мілаєв Олександр Іванович – старший викладач, кандидат в майстри спорту СРСР з волейболу;
Нестеров Олексій Сергійович – старший викладач, заступник завідувача кафедри з навчальної роботи;
Кубрак Сергій Іванович – старший викладач, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту України, головний тренер збірної команди ТДАТУ з гирьового спорту;
Абдуллаєв Алтай Карам огли – старший викладач, заслужений тренер України з вільної боротьби, майстер спорту СРСР з вільної боротьби, головний тренер збірної команди ТДАТУ з вільної боротьби;
Магула Олександр Степанович – викладач, головний тренер збірної команди ТДАТУ з волейболу.

Викладацький склад кафедри фізичного виховання і спорту здійснює планування, організацію і проведення теоретичних, методичних і практичних навчальних і позанавчальних занять з фізичного виховання із закріпленими групами студентів і окремими студентами на високому фаховому рівні, а також приймання у студентів програмних тестів, нормативів і заліків.

На заняттях з фізичного виховання студенти за власним вибором можуть займатися в групах з видів спорту (рухової активності): баскетбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика, аеробіка, гирьовий спорт, вільна боротьба.

Для студентів, які мають відхилення у стані здоров’я, організована робота спеціальних медичних груп.

Студенти, які мають достатню спортивну підготовку, можуть продовжувати удосконалювати свою майстерність в спортивних секціях з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, футболу, флорболу, вільної боротьби, мас-рестлінгу, аеробіки, стретчингу, черлідингу, легкої атлетики, перетягування каната, богатирського багатоборства та гирьового спорту.

Щорічно в університеті проводиться багато спортивно-масових заходів: 

 • студентська спартакіада серед факультетів з 10 видів спорту;
 • спартакіада “Здоров’я” з 5 видів спорту серед науково-педагогічних працівників та співробітників ТДАТУ;
 • спартакіада серед студентських гуртожитків університету;
 • Всеукраїнський турнір з вільної боротьби на призи ТДАТУ за підтримки ректора, д.т.н., професора Кюрчева В.М.;
 • турнір ТДАТУ з волейболу серед молодіжних команд м. Мелітополя;
 • спартакіада в спортивно-оздоровчому комплексі “Салют” з 8 видів рухової активності, які враховують специфіку морського узбережжя;
 • спартакіада на зльоті відмінників з 3 видів спорту;
 • спортивне свято “Козацькі забави”;
 • фестиваль ранкової зарядки “Рух заради здоров’я”;
 • чемпіонати Запорізької області серед дорослих та юніорів з гирьового спорту та вільної боротьби;
 • Кубок та чемпіонат України з мас-рестлінгу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, чоловіків та жінок;
 • обласний турнір з гирьового спорту на кубок св. прп. Іллі Печерського (Муромця) серед чоловіків та жінок.

Кожні два роки університет розкриває свої двері для студентів зі всієї України, виступаючи господарями Всеукраїнських спортивних ігор з гирьового спорту та вільної боротьби серед студентів аграрних ВНЗ України I-ІV рівнів акредитації.

Успіхи кафедри та спортивного клубу “Таврія-Університет” ґрунтуються на високому рівні професійної майстерності професорсько-викладацького складу, організації навчально-тренувальної роботи під керівництвом завідувача кафедри Газаєва Валерія Нодаровича.

Підтримка з боку ректорату і деканатів університету в фізкультурній та спортивній роботі створює спільність інтересів, сприяє створенню сприятливого психологічного клімату в колективі нашого навчального закладу, появі почуття патріотизму і гордості за свою альма-матер.