Фото кафедри 31 серпня 2015 року
                       Кафедра фізичного виховання і спорту, серпень 2018 р.

Кафедра фізичного виховання і спорту є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту загальноуніверситетської підготовки Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та забезпечує виконання покладених на неї основних завдань.

Головним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи.

Сьогодні навчально-тренувальний та виховний процес, наукову та методичну роботу серед 2233 студентів денної форми навчання здійснюють 8 високопрофесійних фахівців в області фізичного виховання і спорту: 4 старших викладачів, 4 викладача, серед яких 2 заслужених тренера України, 1 кандидат педагогічних наук, 3 старших лаборанта (навчально-допоміжний склад).

Фізичною культурою і спортом студенти займаються з самих перших днів заснування університету.

Система організації занять з фізичного виховання з тих пір значно змінилася. Практичні заняття з фізичного виховання проводяться з урахуванням інтересів студентів і можливостей спортивних споруд університету.

Розподіл викладачів за групами відбувається у відповідності з їх рівнем та кваліфікацією з різних видів рухової активності.

Сьогодні на кафедрі працюють:
Газаєв Валерій Нодарович – завідувач кафедри, майстер спорту України по паверліфтингу та стронгмену, президент Федерації мас-рестлінгу України, член Президії Міжнародної федерації мас-рестлінгу, президент Федерації силового екстриму України, віцепрезидент Федерації найсильніших атлетів України та перетягування канату, “Амбасадор Мелітополя”;
Верховська Марина Володимирівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри, заступник завідувача кафедри з науково-методичної роботи;
Мілаєв Олександр Іванович – старший викладач, кандидат в майстри спорту СРСР з волейболу;
Артеменко Володимир Володимирович – старший викладач, голова спортивного клубу ТДАТУ “Таврія-Університет”;
Нестеров Олексій Сергійович – старший викладач, заступник завідувача кафедри з навчальної роботи;
Кубрак Сергій Іванович – викладач, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту України;
Абдуллаєв Алтай Карам огли – викладач, заслужений тренер України з вільної боротьби, майстер спорту СРСР з вільної боротьби;
Магула Олександр Степанович – викладач.

Викладацький склад кафедри фізичного виховання і спорту здійснює планування, організацію і проведення теоретичних, методичних і практичних навчальних і позаучбових занять з фізичного виховання із закріпленими групами студентів і окремими студентами на високому фаховому рівні, а також прийом у студентів програмних тестів, нормативів і заліків.

На заняттях з фізичного виховання студенти за власним вибором можуть займатися в групах з видів спорту (рухової активності): баскетбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика, аеробіка, гирьовий спорт, вільна боротьба.

Для студентів, які мають відхилення у стані здоров’я, організована робота спеціальних медичних груп.

Студенти, які мають достатню спортивну підготовку, можуть продовжувати удосконалювати свою майстерність в спортивних секціях з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, футболу, вільної боротьби, важкої атлетики та гирьового спорту.

Щорічно в університеті проводиться багато спортивно-масових заходів: студентська спартакіада ​​між факультетами з 10 видів спорту, спартакіада ​​серед 2 студентських гуртожитків, Всеукраїнський турнір з вільної боротьби на призи ТДАТУ за підтримки ректора, д.т.н., професора Кюрчева В.М., спартакіада “Здоров’я” серед професорсько-викладацького складу та співробітників з 6 видів фізичної діяльності, спартакіада в спортивно-оздоровчому комплексі “Салют” з 8 видів рухової активності, які враховують специфіку морського узбережжя, спортивні свята, спартакіада на зльоті відмінників з 3 видів спорту, фестиваль ранкової зарядки “Рух заради здоров’я”, чемпіонати Запорізької області серед дорослих та юніорів з гирьового спорту та вільної боротьби, Всеукраїнські спортивні ігри з гирьового спорту та вільної боротьби серед студентів аграрних ВНЗ України І-ІV рівнів акредитації.