У рамках науково-технічної конференції магістрантів та студентів  ТДАТУ з 20 по 24 квітня 2015 р. на кафедрі іноземних мов відбулися засідання п’ятьох секцій.

Засідання секції французької мови відбулося 22 квітня 2015 року. Участь у ньому взяли 25 студентів та магістрантів усіх напрямів навчання, учасники освітніх програм студентських обмінів Україна – Франція. Більшість гостей та учасників – це англомовні студенти, французька мова для яких стала не тільки другою іноземною мовою, але й сенсом життя. 12 студентів та магістрантів на основі власних знань, умінь та досвіду, отриманого під час аграрних стажувань закордоном, презентували свої наукові дослідження стосовно роботи сільськогосподарських підприємств Франції. Були обговорені актуальні економічні питання, доцільність використання сонячних колекторів та сонячних батарей у сільському господарстві. Цікаві ідеї були запропоновані студентами екологами та енергетиками, а агрономи представили доповіді про альтернативне землеробство як ефективний шлях до відновлення аграрної галузі та презентували технології нетрадиційних методів вирощування картоплі, а також розповіли про французькі інноваційні технології у виноградарстві та виноробстві.

Усі студенти показали якісну підготовку своїх доповідей, високий рівень володіння французькою мовою та нестандартний підхід до презентації своїх повідомлень. Презентації викликали активну дискусію серед учасників конференції. Завдяки лінгвістичним стажуванням у Франції, студенти не зазнавали труднощів в обговоренні наукових проблем. Журі у складі випускників магістратури ТДАТУ і студентів МДПУ визначило найкращою доповідь Крамаренко Світлани (41 ОА) з презентацією у форматі Prezi.

Засідання секції німецької мови відбулося 20 квітня 2015 р. За традицією доповідачі, які вивчають німецьку як першу, і як  другу іноземну, представили результати своїх наукових пошуків з широкого кола тем. Студенти початкових курсів зробили перші кроки у презентації певних проблем свого майбутнього фаху. Магістранти з досвідом участі у конференціях загалом і у засіданнях секцій німецької мови ­на кафедрі ознайомили зі своїми науковими дослідженнями, що складуть основу їх магістерських робіт.

Найкращою доповіддю став виступ магістранта механіко-технологічного факультету Єлисєєва Сергія, який неупереджено проаналізував переваги і недоліки навчання  у ТДАТУ і за результатами проведеного ним опитування представив бачення колегами-студентами організації навчального процесу і позааудиторної діяльності, а також  можливості їх удосконалення в нашому університеті. Глибокий аналіз статистичних даних і фактичного матеріалу, неординарні життєві приклади, цікаві пропозиції щодо перспектив подальших досліджень і шляхів вирішення представлених проблемних ситуацій і, зрештою, захоплюючі презентації відзначили цьогорічну зустріч найкращих «німецькомовних» студентів різних курсів.

21 квітня 2015 р. магістранти різних факультетів представили поточні результати своїх наукових досліджень англійською мовою. Цікаві теми доповідей викликали жваву дискусію, особливо ті, що стосуються маркетингових досліджень і вивчення ринку цукерок у Японії та Сполучених Штатах Америки та ринку вин в Україні. Найкращою стала доповідь Анни Бріцини (11 МБ МК).

5855Засідання секції англійської мови для студентів бакалаврату відбулося 23 квітня. Участь у ньому взяли студенти з 1 по 4 курси різних напрямів підготовки. Частина студентів представила результати своїх досліджень у вигляді постерів, інші використали формат традиційних презентацій. Тематика доповідей була актуальною і різноманітною: від патріотичного виховання молоді в ТДАТУ до новітніх розробок в сфері комп’ютерних технологій, сільського господарства тощо. Такий міждисциплінарний характер конференції мав свої переваги. Її учасники відзначили, що вбачають значну користь від подібного спілкування, адже за кілька годин змогли дізнатися про нові розробки в різних галузях науки і значно розширити свої знання. Слід відзначити, що студенти-шанувальники іноземних мов брали участь у роботі кількох секцій. Одним із таких активних і багатомовних студентів став Кравцов Дмитро (41 ЕК), якого одночасно відзначили як кращого у генеруванні дискусії у секціях французької та англійської мови. Студенти Вікторія Агамірова (21 МК) та Завгородній Андрій (21 КН) були відзначені за найкращі доповіді.

Секція «Філологічні науки», участь у якій вже традиційно беруть студенти коледжів і старшокласники ліцеїв та гімназій м. Мелітополя та Мелітопольського району, цього року була меншою за кількістю учасників, ніж зазвичай. Проте це не завадило активному обговоренню і обміну думками між студентами ТДАТУ та учасниками з інших навчальних закладів.

Розглянуті на конференції питання викликали у студентів ще більше бажання зміцнитися у своєму інтересі до науки, заглибитися у дослідження інноваційних сільськогосподарських технологій, щоб знайти можливості інтегрування  європейського досвіду в економічний простір України.

Кафедра іноземних мов дякує всім студентам, які взяли участь у роботі конференції, а також викладачам за якісну підготовку.

Завідувач кафедри іноземних, к.філол.н., доц.                            Ю.О. Полікарпова