На сьогоднішній день інформаційно-комунікаційні технології відіграють важливу роль в дистанційній освіті. Тому питання якісного контенту, особливо відеоматеріалу, яким оперує викладач на освітніх платформах, здобуває все більшої актуальності. З метою підвищення якості візуальної складової в березні 35 співробітників кафедр Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в рамках реалізації гранту «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» було надано можливість пройти базовий курс з відеомонтажу у програмі Adobe Premiere Pro. Від кафедри «Іноземні мови» брав участь викладач Сергій Кулєшов.

На курсі слухачі вивчали особливості підбору компонентів для створення відеоряду, правильний порядок обробки відеоматеріалу, технологію монтажу, техніку налаштування звука, кольорової схеми та створення титрів.

Наприкінці курсу слухачам було запропоновано пройти підсумкове тестове випробування, за результатами якого було визначено, що усі успішно засвоїли навички роботи з програмним забезпеченням для відеомонтажу Adobe Premiere Pro. Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко вручив співробітникам дипломи про успішне проходження курсу та нагадав про необхідність використання придбаних навичок створення навчального відеоконтенту для виконання наступної стадії реалізації проєкту – створення слухачами курсу навчального відеоролика з викладаємих дисциплін та впровадження їх в освітній процес. Слід нагадати, що за умовами гранту «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» з Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у розпорядження ТДАТУ було надано ліцензійні програмні пакети з відео монтажу та необхідне апаратне устаткування для налагодження процесу дистанційного навчання.

Курс з відеомонтажу важливий для удосокналення навчальної діяльності з дисциплін кафедри не лише для створення якісного відео контенту укладачами навчально-методичних комплексів з дисциплін, а й для розуміння технологій та прийомів, використовуваних у відео супроводі та навчально-просвітницьких матеріалах методичних комплексів з іноземних мов (загального, професійного спрямування і для ділової мови) від провідних видавництв світу, за якими навчаються здобувачі вищої освіти ТДАТУ.  Відео матеріли відіграють важливу роль не лише у формуванні навичок сприйняття на слух зв’язного мовлення іноземними мовами, а й у посиленні мотивації студентів до підвищення власного рівня іншомовної мовленнєвої компетентності.

Сергій Кулєшов,

викладач кафедри “ІМ”