1    1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Для українців цей день – можливість вшанувати воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України. У цей день  заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які боронять кордони нашої держави, але й ветеранів Другої світової війни, наших предків козаків, які виборювали право за незалежність.

    Вшанувати подвиг військових, волонтерів та медиків зараз особливо важливо. Ще в 2014 році війна спонукала сотні тисяч українців стати на захист Батьківщини, взявши до рук зброю. А після 24 лютого 2022 року на захист України без перебільшення піднялася вся нація – як на фронті, так і в тилу.

    1 жовтня також відзначають  Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Покрова оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями захисники просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів. 3

    Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська започаткована ще київськими князями, перейшла до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

    У добу Української революції 1917–1921 років козацькі традиції стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. У Другій світовій війні українці, котрі були в регулярних арміях або ставали партизанами чи служили у допоміжних формуваннях пліч-о-пліч із іншими народами, боролися проти нацизму. Сьогодні маючи за плечима 10 років досвіду боїв у сучасній російсько-українській війні, наше військо стало найбоєздатнішою армією Європи.

    День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей.

До цієї дати викладачі кафедри суспільногуманітарних наук провели виховний захід: «День захисників і захисниць України 2024», для студентів факультету агротехнологій та екології.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ