В період з 21 жовтня по 29 листопада 2019 року 9 студентів 11 СГМ групи проходили дуальне навчання  в якості операторів верстатів з ЧПК на ТОВ «Магістральний дизель». Перед початком дуального навчання студенти пройшли навчання за 18-годинною програмою, під час якої вони ознайомились з методикою налагодження та підналагодження верстатів з ЧПК на симуляторі, вивчали значення адресів керуючої програми та вимірювальний інструмент.

Дуальне навчання майбутніх конструкторів важливий етап у формуванні фахівців, тому що дозволяє на практиці ознайомитися з технологіями обробки деталей на сучасному, високопродуктивному обладнанні.

11 грудня 2019 року на кафедрі «Технічна механіка та комп’ютерне проектування імені професора В.М. Найдиша» пройшов захист звітів за дуальною системою навчання студентами 11 СГМ групи, де були присутні: Якунічев Ю.О. – завідувач виробничої практики; Шокарев О.М. – заступник декана механіко-технологічного факультету з навчальної роботи, викладачі кафедри і здобувачі групи дуального навчання. Куратором дуального навчання від кафедри призначено Дмітрієва Юрія Олексійовича. Він неодноразово відвідував студентів на робочому місці, цікавився у керівництва якістю робіт, які виконували студенти та підтримував тісний зв’язок як із керівництвом підприємства так і зі студентами.

Під час захисту звітів студенти розповіли про ті види робіт, які вони виконували під час проходження навчання на виробництві, надали характеристику обладнанню, на якому вони працювали, розповіли про умови праці та систему оплати.

За відгуком підприємства, студенти зарекомендували себе як кваліфіковані та дисципліновані фахівці. У зв’язку з цим, підприємство рекомендує всім студентам поставити відмінні оцінки.

В заключному слові завідуючий кафедрою доцент Вершков Олександр Олександрович подякував студентам за відмінну роботу й побажав отримані знання і практичний досвід  використовувати при вивченні спеціальних дисциплін та у своїй подальшій роботі  в якості фахівців на підприємстві. При цьому Вершков О.О. звернув увагу здобувачів на  одну із складових забезпечення якості вищої освіти – це академічна доброчесність – дотримання загальних  моральних  принципів та правил етичної поведінки, якими вони мають керуватись у навчанні. Також акцентував увагу на проходженні он-лайн опитування на сайті університету.

За результатами проведеного заходу були підведені підсумки, обговорені пропозиції виробничників, а також  висунуті рекомендації до організації процесу навчання за дуальною формою на кафедрі.

Куратор групи із дуального навчання кафедри ТМКП Дмітрієв Ю.О.

DSC_0006-min