Включенню студентів в навчальний процес та спортивне життя сприяє спортивна база університету. Для забезпечення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи та проведення спортивно-масових заходів університет має належну міцну, сучасно обладнану матеріально-технічну базу для проведення академічних занять та секційної роботи у відповідному санітарно-гігієнічному стані. Постійно ведеться робота з її оновлення та обладнання.

Спортивний комплекс, в якому розташована кафедра фізичного виховання і спорту та спортивний клуб “Таврія-Університет”, є навчально-допоміжним структурним підрозділом Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, робота якого спрямована на забезпечення навчального процесу, організацію спортивно-масової роботи зі студентами, професорсько-викладацьким складом та співробітниками університету, забезпечення навчально-тренувальних занять збірних команд університету, роботу спортивних секцій, організацію змагань різного рівня. Він був введений в експлуатацію в 1963 році. Сьогодні це один з кращих спортивних інфраструктурних об’єктів міста Мелітополя.

У навчально-виховному процесі використовуються міський стадіон “Спартак” імені Олега Олексенка, відкритий майданчик зі штучним покриттям для мініфутболу та 6 спортивних залів спортивного комплексу ТДАТУ імені Дмитра Моторного: універсальний ігровий зал (27×13,5 м), зал вільної боротьби з двома борцівськими килимами (24×12 м), зал мас-рестлінгу та гирьового спорту (11×8,5 м), зал аеробіки та фітнесу (14×11,5 м), зал настільного тенісу (9×8 м), зал стретчингу.