У рамках декади іноземних мов 29 квітня 2015 р. було організовано та проведено прес-конференцію «Досвід участі та перспективи закордонних стажувань у Франції» для студентів І курсу факультету агротехнологій та екології і факультету економіки та бізнесу.

Презентатори Агамірова Вікторія (21 МК), Крамаренко Світлана (41 ОА), Коваленко Ірина (41 ЕП), Барановська Альона (31АГ) та Супруненко Ірина (11 МБ ОА) розповіли про свою участь у міжнародній програмі обміну Франція-Україна.

Досить пізнавальним був виступ Агамірової Вікторії про стажування у готельному бізнесі в Бургундії влітку та роботу у квітковому бізнесі взимку 2015 року. Результатом цієї поїздки стало наукове дослідження особливостей використання маркетингових технологій у Франції (на прикладі магазину квітів, де стажувалася студентка).

Крамаренко Світлана поділилася досвідом роботи у зеленому туризмі та враженнями від подорожі по Франції, гостинності родини, яка її приймала, та важливості отриманого досвіду.

Барановська Альона та Коваленко Ірина вразили студентів навичками та знаннями, які дівчата здобули під час стажування, а саме: навчилися водити трактор, використовувати нові технології вирощування полуниці, доглядати за козами на спеціалізованій фермі. Незабутні спогади в Альони та Ірини  залишилися від відвідування фестивалів року і блюзу, прогулянок по Парижу і взагалі від можливості поринути в іншу культуру.

Супруненко Ірина зацікавила присутніх розповіддю про своє навчання у французькому садівничому ліцеї. Порівнюючи методи навчання в Україні та Франції, Ірина зазначила, що підходи французької освітньої системи надають кращі результати, оскільки під час кожного заняття теорія обов’язково підкріплюється практикою, усі лекції проходять в інтерактивному режимі, де студенти мають змогу вільно спілкуватися з викладачем та один з одним.

«Віра в себе, бажання йти вперед, наполегливість і постійна праця над собою – ось запорука щасливого майбутнього для себе та своєї країни», – підсумували учасниці стажувань у Франції.

У заключній промові М.С. Виноградова закликала студентів початкових курсів долучитися до програми закордонних стажувань і відкрити для себе нові перспективи. Так, на сьогоднішній день 3 студенти ТДАТУ вже закінчили Вищу школу в Анже і отримали подвійні дипломи. На даний момент ще 4 студенти ТДАТУ навчаються в магістратурі Політехнічного інституту ЛяСаль Бове. Вона наголосила, що участь у програмі обміну Франція-Україна – це важливий особистий розвиток, неоціненний вклад у своє майбутнє, отримання нових знань та інтеркультурного досвіду.

Старший викладач кафедри іноземних мов Кравець О.О.