Великдень у християнській традиції є найважливішим святом літургійного року, що знаменує воскресіння Ісуса Христа з мертвих. Це радісна подія, яку відзначають віряни по всьому світу, символізуючи надію, оновлення та перемогу життя над смертю.

Великдень завжди святкували в першу неділю після 14-го дня місяця нісана. Церкви дедалі частіше віддавали перевагу святкуванню в неділю. Нікейський собор 325 року постановив, що Великдень слід святкувати в першу неділю після першого повного місяця після весняного рівнодення (21 березня). Таким чином, Великдень може припадати на будь-яку неділю між 22 березня і 25 квітня.

Східні православні церкви використовують дещо інше літочислення, засноване на юліанському календарі, ніж на григоріанському (який випереджає перший на 13 днів), в результаті чого православний Великдень зазвичай святкується пізніше, ніж у протестантів і римо-католиків.

Великдень – це не лише час духовного значення, але й час радісного святкування, єдності та надії на обітницю спасіння через Ісуса Христа.

Протягом усього Великоднього періоду віряни беруть участь в особливих молитвах, літургіях і традиціях, включаючи благословення великодніх страв, таких як яйця, хліб і ягня.

Свято Великодня святкується у всьому християнському сві

З цими та усіма іншими традиціями мали можливість ознайомитись студенти 21ГРС, 11СГРС, 41ХТ, 41ГЗ, 11МБ ХТ протягом проведення Виховного заходу та виставки онлайн-постерів для студентів факультету АТЕ до святкування Великодня (з 24 березня до 5 квітня 2024 р.). Студенти готували власні постери, проходили питання вікторин, вивчали європейські традиції.

Вітаємо усіх з минулими та прийдешніми весняними святами та Святим Великоднем! Бажаємо миру, злагоди в серцях та благословення!

Ст.викладачі кафедри «Іноземні мови»

Ірина Кривонос, Вікторія Лемещенко-Лагода

Green Modern Happy Easter Day (Facebook Post)