У рамках сприяння дослідницькій роботі здобувачів вищої освіти на кафедрі іноземних мов у форматі роботи гуртків з 2000 року під керівництвом старшого викладача Кравець О.О. працює гурток науково-технічного перекладу за темою «Дослідження сучасних цінностей української молоді». За цей час студенти проаналізували різноманітні наукові проблеми, пов’язані з вивченням гендерних питань, причин вживання наркотиків та алкогольних напоїв, проблем працевлаштування студентів після закінчення закладів вищої освіти, питань патріотичного виховання і доцільності навчання за кордоном та багато інших. Учасники гуртка писали тези та виступали з доповідями і отримували сертифікати за перші місця на міжнародних та всеукраїнських конференціях як у стінах нашого закладу вищої освіти, так і за його межами.
Цього року найбільшу зацікавленість студентів визвала платформа Future Learning, яка пропонує вільний доступ до онлайн курсів від різних провідних університетів миру і, по закінченню курсу, надає сертифікати. Курс розрахований на 2 тижні занять по 2 години на тиждень і викладається іноземними мовами. Студентами гуртка, а також усіма бажаючими, що долучилися до його роботи, були пройдені наступні курси : Digital Skills: Digital Marketing; Create a Social Media Marketing Campaign (University of Leeds and Institute of Coding); Digital Skills: Retail, An introduction to organisational behaviour: how to understand your people.
Після проходження курсу під час роботи гуртка були обговорені цікаві лінгвістичні моменти, пов’язані з перекладом науково-технічної літератури, приділена особлива увага перекладу професійної лексики, розглянуті сучасні тенденції у розвитку таргетованого і інтерактивного маркетингу.
Активну участь у вивченні матеріалу курсів та їх подальшому обговоренню взяли студенти 41 МК Пазенко П., Плясецька В., Пожидаєва І. (Digital Skills: Social Media, Digital Skills: Digital Marketing), Хасумікова Д., Краєва Олександра, студенти 31 МК Виноградов К., Євсєєнко Д., Іванова Т., Романець А., Скачков С., Слюсаренко О., Толкачева К., Хахаєва М., Євпадченко К., Ярмоленко О., Гасич В., Маркіна А., Вінтерман С., які по закінченню отримали сертифікати з високими балами.
Свої наукові розробки, пов’язані з даними курсами, студенти планують викласти у власних тезах і взяти участь у Всеукраїнський Інтернет-конференції студентів та молодих вчених «Science and innovations in the 21st century», яка буде проводитися кафедрою іноземних мов 12 травня 2021 року.

Олена Кравець,
ст. викладач кафедри «ІМ»

2021-02-16_14-18-59