У новий рік із новими планами. Так почав новий рік Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, який продовжує створювати оптимальні умови для академічної мобільності здобувачів вищої освіти, спрямовані  на реалізацію спільних міжнародних освітніх програм.

У четвер, 27 січня 2022 року, за ініціативою Федерації “Обміни Франція – Україна” у ТДАТУ відбулася зустріч у форматі ZOOM з французькими партнерами.   Представники Асоціації “Співробітництво Пуату-Шарант – Україна” / CPCU та Асоціації “Французька іноземна мова Франція – Україна” / FLE FU зібралися разом для того, щоб підвести підсумки спільної співпраці за минулі роки та розглянути перспективи та плани подальшого співробітництва з університетом в освітній сфері на майбутнє.

Французьку сторону представляли:

– Жак ФОРЖЕРОН, співпрезидент Федерації Обмінів Франція – Україна / FEFU, відповідальний за відділ співробіництва;

– Філіп ЖЕНЕ, президент Асоціації Співпраця Пуату-Шарант – Україна / CPCU, відповідальний за відносини з аграрними університетами України     та стажування українських студентів;

– Жозіан АНЕКЕН, співпрезидент Асоціації “Французька іноземна мова Франція – Україна” / FLE FU;

– Тома ГРОНІЄ, представник Асоціації FLE FU французької мови як іноземної;

– Йоланд ПІНЯР, викладачка французької мови як іноземної;

– Ольга ГОНСЕ, секретарка ФОФУ/ FEFU, координаторка міжнародних проєктів.

З української сторони естафету співпраці прийняла нова команда на чолі з ректором ТДАТУ, д.т.н., проф. Сергієм КЮРЧЕВИМ. На зустрічі були присутні помічник ректора з міжнародних питань, к.т.н., доц. Валентина ВЕРХОЛАНЦЕВА, начальник відділу міжнародних зв’язків Світлана ШЕВЧЕНКО та координатор французьких програм, старший викладач кафедри іноземних мов Маргарита ВИНОГРАДОВА.

Після обговорення питань співпраці було підписано Угоду про продовження співпраці  на 2022-2023 рік та Партнерську угоду про навчання французької іноземної мови у 2022 році під керівництвом французького викладача.

УГОДА про СПІВПРАЦЮ передбачає співпрацю в наступних галузях:

• організація перебувань та стажувань у Франції для здобувачів вищої освіти, викладачів, наукових працівників ТДАТУ;
  • організація курсів французької мови як іноземної в університеті у дистанційному форматі для українських студентів та викладачів (березень 2022р.);
  • організація дистанційних конференцій та семінарів членами ФОФУ або її партнерами, визнаними за їх компетенції та досвід, для українських студентів та викладачів згідно освітніх програм ТДАТУ;
  • участь у проєктах, спрямованих на розвиток обмінів між Францією та Україною у галузі компетенцій кожного з партнерів.

Жак ФОРЖЕРОН і Філіп ЖЕНЕ надали високу оцінку щодо внеску університету в міжнародне співробітництво з Федерацією, партнери були  задоволені результатами міжнародних стажувань студентів як необхідного компонента, що доповнює їх освіту в університеті. Вони подякували адміністрації університету та викладачам за відмінну підготовку студентів.

Запрошуємо всіх студентів, які люблять французьку мову та бажають удосконалити її, взяти участь у міжнародних програмах, які пропонує Федерація.

На вас чекають:

– дружелюбна, динамічна та щира атмосфера спілкування;

– нові відкриття у французькій мові та французькій культурі;

– цікаві заняття з французької з носієм мови;

– інтенсивна підготовка студентів-стажерів до проходження літніх освітніх, лінгвістичних та професійних стажувань у Франції;

– швидка адаптація до іншомовного середовища;

– відкриті міжнародні он-лайн вебінари, цикли лекцій за фахом за участю провідних французьких спеціалістів;

– сумісні навчальні та культурні заходи в рамках суспільних нових, цікавих проєктів та ініціатив.

Маргарита ВИНОГРАДОВА, старший викладач кафедри іноземних мов