У Міжнародний день більш безпечного Інтернету світ об’єднується, щоб зробити користування мережею кращим для усіх. Це свято було введене у 2012 році сумісно Департаментом внутрішньої безпеки США та Європейською комісією у першу чергу для захисту інтересів молоді –для попередження та протидії кібербулінгу. Захист особистих даних та раціональне використання ресурсів Інтернет також є темами, що покладені в основу безпеки кожного користувача.

11 лютого викладачі кафедри «ІМ» Зайцева Н.В. та Симоненко С.В. провели просвітницький захід «Internet safety for everyone» зі студентами другого курсу спеціальностей ГМ, ПМ та КН. Окрім актуалізації узагальненої інформації щодо основ інформаційної безпеки студенти також отримали можливість розширити рекомендації пересічному користувачу: обговорювалися питання довіри в особистому житті та професійному колі, ступінь надійності паролів та особливості поширення особистої інформації у соціальних мережах.

Одним з аспектів, якому було приділено велику увагу, стало питання написання, поширення постів та коментарів політичного, расового та агресивного характеру. Також студенти висловлювали свою позицію щодо булінгу та двоїстого характеру харасменту як психологічного утиску різних видів у мережі Інтернет. Зокрема, обговорювалися випадки неумисного заподіяння незручності або моральної шкоди, а також інформаційного домагання як зворотної реакції на фото, відео, пост або коментар.

Одним з завдань, з яким учасники заходу впоралися ефективно та швидко, був тест на знання правил інтернет-безпеки у професійному середовищі (зберігання службової інформації, забезпечення її конфіденційної обробки, а також превентивні заходи щодо отримання даних третіми особами).

Наприкінці зустрічі студенти укладали перелік інструкцій, до яких включили знакові рекомендації з підтримки власної безпеки та комфортної пошукової, навчальної та розважальної діяльності усіма користувачами Інтернет.

Зайцева Наталія,

cт. викладач кафедри «ІМ»