З метою забезпечення якості освіти 3 березня 2021 року викладачі кафедри іноземних мов взяли участь у 4-му щорічному форумі викладачів англійської мови закладів вищої освіти України, організованому освітнім центром «Dinternal Education» та міжнародною освітньої компанії «Pearson» за сприяння міжнародного екзаменаційного центру «International Language Assessment Centre» та мережі мовних шкіл «The London School of English».

Учасники форуму мали змогу ознайомитись із новаціями в сфері вищої освіти в контексті модернізаційних змін, спричинених переходом на дистанційну форму навчання, а також із тенденціями до створення системи, наближеної до європейської моделі освіти.

Серед спікерів форуму були провідні закордонні та українські фахівці: Грем Джонс, Кейт Ллойд, Кріс Кірбі, Марина Малигіна, Анна Тимофієва, Світлана Сорочинська, Анна Бруско та Юлія Киянець.

Програма форуму охопила широкий спектр освітніх питань, серед яких нові умови викладання і навчання, діджиталізація та модернізаційні зміни освітнього контенту, підвищення якості викладання і навчання, підвищення інформаційно-цифрової компетентності викладачів. Учасники ознайомились із передовим міжнародним досвідом професійно-орієнтованого менеджменту та можливостями для українських студентів у сфері міжнародної мовної сертифікації.

Викладачі підвищили компетенцію для пришвидшення процесу автономії студентів в оволодінні знаннями, останніми тенденціями, дослідженнями та концепціями сфери вищої освіти й іншими проєктами компанії «Dinternal Education», які стимулюють якісне викладання та навчання англійської мови як ключової компетенції. Крім того, учасники форуму дізнались про засоби імплементації сучасних форм цифрового навчання та підвищення мотивації студентів в умовах змішаного навчання. Корисно було дізнатися про програми підвищення кваліфікації викладачів в умовах загальнодержавної політики цифрової трансформації для підтримання освіти протягом життя.

Спікери форуму відзначили високу активність викладачів закладів вищої освіти України, що брали участь у різних заходах з підвищення кваліфікації, адже Україна посіла 3 місце серед понад 100 закладів освіти з 48 країн світу.

Професійний досвід, отриманій під час участі у форумі, буде впроваджено викладачами кафедри «ІМ» в освітній процес ТДАТУ для підвищення ефективності викладання дисциплін кафедри.

Ст. викладач Олена Супрун