01 березня 2021 року відбулося засідання кафедри «Іноземні мови», одним з питань якого були аспекти академічної доброчесності та протидії корупції – цей захід є одним з ряду запланованих на навчальний рік зустрічей колективу, присвячених доброчесності агентів освіти.

Так,  на початку навчального року було розглянуто інформаційний бюлетень №11 «Як підготувати якісний силабус?» (від проекту SAIUP), було укладено плани роботи наукових гуртків, які включали огляди літератури від провідних просвітницьких організацій та відеоматеріалів з відкритих джерел щодо доброчесних принципів дослідницької діяльності, прищеплення студентам культури написання тез, наукових  статей та есе.

Питання оформлення використаних у наукових роботах джерел нагальне не лише для  здобувачів вищої освіти, а й для викладацького складу: у жовтні відбулося спеціальне засідання кафедри, присвячене питанням академічної доброчесності, де окремим пунктом було представлено характеристики та відмінності різних стилів цитування та оформлення літератури. Регулярні зустрічі-диспути учасників гуртків під керівництвом викладачів секції англійської мови втілюються в обмінах досвідом з імплементації принципів доброчесності, сумісній роботі над агітаційними та просвітницькими матеріалами, що допомагає студентам на практиці зрозуміти усю складність і комплексність поняття «Academic Integrity».

Усвідомлення викладачами необхідності постійного нагадування студентам принципів  доброчесності, закріплених у Статті 42 Закону України «Про освіту», та регулярної їх демонстрації на власному прикладі і стало лейтмотивом березневого засідання кафедри. Окрім загально відомих документів як то Кодекс честі ТДАТУ та Антикорупційна програма ТДАТУ колектив активно користується інформаційними бюлетенями «Академічна доброчесність», представленими у рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні.

Предметом обговорення на засіданні 3 березня став окрім іншого й інформаційний бюлетень та №12 «Як посилити політику доброчесності ЗВО?». Позитивний відгук колективу отримали параграфи «Інформування, комунікація» та «Динамічне вдосконалення політики» як засоби наочного роз’яснення студентам комплексності та когерентності доброчесної поведінки усіх учасників навчальної та академічної діяльності як запоруки дотримання норм законодавства та моральних принципів.

Ст. викладач Наталія Зайцева

Academic Integrity 01.03.20212021-03-03_20-02-502021-03-03_20-02-05IMG_20201012_131319IMG_20201012_131740