1    8 травня 2024 року Україна відзначає як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ця дата про пам’ять і застереження, про страшну ціну й непоправні наслідки війни. Спомин про війну покликаний формувати суспільний запит на збереження миру, розвивати спроможність держав до його захисту, виховувати у народів сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

    Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

    Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Близько 9 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 років.2

    Перемога над нацизмом була здобута завдяки неймовірній концентрації всіх сил, взаємодопомозі, консолідації та мобілізації суспільства, солідарності народів і повного перелаштування економічного, політичного й соціального життя в інтересах боротьби зі злом. Ця історія добре ілюструє, в який спосіб спільноти досягають важливих перемог.

    Вічна і світла пам’ять українським воїнам, які віддали свої життя у Другій світовій війні. Слава захисникам України !

    Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової світової системи безпеки. Віримо у нову перемогу та відновлення територіальної цілісності України.

    До цієї дати викладачі кафедри суспільногуманітарних наук провели виховний захід: «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».