photo_2019-12-18_11-13-03   3 грудня 2019 року на засіданні кафедри суспільно-гуманітарних наук обговорювались важливі питаня, а саме: антикорупційна програма, кодекс честі та академічна доброчесність Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових (творчих) досягнень.

На засіданні виступила завідувач кафедри к.філол.н., доцент Максимець О. М. Викладачі кафедри мали змогу ознайомитись з переліком антикорупційних заходів, періодичною оцінкою корупційних ризиків, порядком здійснення нагляду та контролю за дотриманням антикорупційної програми, загальними моральними принципами, якими мають керуватися члени університетської громади, нормами етичної поведінки співробітників і студентів, політикою академічної чесності та ін.

Дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками передбачає:

• посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей;
  • дотримання норм законодавства про авторське право;
  • надання достовірної інформації про результати досліджень та власну педагогічну (науково-педагогічну, творчу) діяльність;
  • контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти.

Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:

• самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливим освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей);
  • дотримання норм законодавства про авторське право;
  • надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності.

Впровадження принципів академічної доброчесності в ТДАТУ – це питання підняття якості вищої освіти та репутації самого ЗВО, підвищення його рейтингу, визнання дипломів університетів на європейському та світовому рівнях, підвищення конкурентоспроможності випускників.

старший викладач кафедри СГН Шлєіна Л.І.

photo_2019-12-18_11-12-46   photo_2019-12-18_11-13-07  photo_2019-12-18_11-13-17  photo_2019-12-18_11-13-26 photo_2019-12-18_11-13-30 photo_2019-12-18_11-13-34