421888447_764435562384313_2707323052644307211_n    26 січня 2024 року, викладачі кафедри суспільно-гуманітарних наук взяли участь у Воркшопі «Етика і гендерна чутливість досліджень»

Спікеркою заходу виступила Олена Стрельник, докторка соціологічних наук, дослідниця.

Олена — авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (2017) та співавторка дослідження про інфраструктуру догляду за дітьми дошкільного віку в контексті гендерної нерівності. У 2023 році Олена Стрельник співпрацювала з Cedos над дослідженням «Соціальний вплив повномасштабного вторгнення Росії на гендерну (не)рівність» на замовлення Світового банку. У ньому було проаналізовано соціальний вплив війни на вразливі соціальні групи з особливим фокусом на людей з інвалідністю, літніх людей, молодь, переміщених осіб, ветеранів і ветеранок, гендерні аспекти та ЛГБТКІ+, зайнятість, участь громадянського суспільства.

Під час події Олена поділитлася власним досвідом проведення досліджень, а учасники події мали можливість поставити питання та розглянути конкретні кейси.photo_2024-01-31_13-04-07
Ця подія проводилась у рамках проєкту «UA Transformation Lab», що є спільним проєктом Інституту європейської політики (Берлін), Cedos, Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Центру «Нова Європа» і реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Метою проєкту є посилення українських аналітичних центрів та громадських організацій, поглиблення їхньої співпраці з місцевими органами влади і надання необхідних інструментів для ефективного сприяння процесам відновлення та євроінтеграції.

Під час воркшопу розглянули такі питання:

• Базові етичні принципи та норми соціологічних досліджень і документи, що їх регулюють;
  • «Етика турботи»: вплив феміністичних підходів на сучасні принципи дослідницької етики та методику досліджень;photo_2024-01-31_13-04-31
  • Принципи (хорошого) дослідження: рефлексивність, увага до нерівностей та їх перетинів, партисипативність, дослідження як політична дія;
  • «Не нашкодь»: війна як етичний виклик для проведення досліджень та принципи травмо-орієнтованих підходів;
  • Гендерночутлива та антидискримінаційна мова звіту

Дякуюємо, за професійну експертність, ораторську майстерність, людську чуйність, а також залученість, вдалі технічні рішення під час заходу!