Кафедра «Іноземні мови» приділяє велику увагу кожному з аспектів роботи – виконанню завдань та досягненню запланованих цілей з навчальної, наукової, профорієнтаційної, виховної, організаційної роботи, міжнародної діяльності, підвищення кваліфікації і стажування, і, відповідно, набуті результати докладно аналізуються з метою підвищення ефективності та якості роботи.

29 вересня 2021 року було проведено позапланове засідання кафедри «Іноземні мови», присвячене підбиттю підсумків з усіх видів діяльності колективу на основі даних рейтингу кафедр Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Оскільки у цей період навчання в університеті проводилося онлайн, засідання було проведено за допомогою платформи онлайн-конференцій Zoom.

Основним питанням зустрічі стало висвітлення позицій кафедри в загальноуніверситетському рейтингу, метою якого є моніторинг якості управління та комплексна кількісна оцінка за напрямами діяльності. Лідерів рейтингу було представлено та акценти з кожного виду роботи було розставлено на засіданні Вченої ради університету 27 вересня 2021 року. На засіданні кафедри основну увагу привернули, звичайно ж, високі місця,  які кафедра посіла цього року. Так, приємним підтвердженням працездатності та наполегливості колективу стали два четвертих місця – з наукової та організаційної роботи. Справді, науково-педагогічні працівники не лише активізували роботу з публікації результатів наукових досліджень за підсумками 2020-2021 навчального року, а й пишаються великою кількістю статей попереднього навчального року, нещодавно індексованих у виданнях, що зареєстровані у вебометричних базах. Також цього року на базі кафедри вперше було проведено дві всеукраїнські конференції – І Всеукраїнська Інтернет-конференція студентів та молодих вчених «Science and innovations in the 21st century» та І Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Проблеми викладання іноземних мов у закладах вищої освіти». Збільшилася кількість здобувачів вищої освіти, які представили напрацювання у вигляді тезисів іноземною мовою.

Високі показники з міжнародної діяльності також вплинули на позицію кафедри з наукової роботи (цього року ці два аспекти було об’єднано).

Центроформуючим елементом організаційної роботи колективу кафедри традиційно є перекладацька діяльність. На перекладацьку діяльність науково-педагогічних працівників кафедри «ІМ» покладаються не лише колеги-науковці, які потребують письмового перекладу та консультацій, а й підрозділи університету, які регулярно залучають викладачів усіх трьох іноземних мов (англійської, німецької та французької) до супроводу делегацій та участі в онлайн-конференціях з закордонними партнерами. Крім того, сайт кафедри у 2020 р. посів третє місце у рейтингу сайтів кафедр університету, що додало певних балів до загальної скарбнички.

Що стосується навчальної роботи (кафедра посіла цього року п’яту позицію) – дисципліни кафедри викладаються у всіх спеціальностей денної та заочної форм навчання, результатом чого є створення, укладання та імплементація у навчальний процес спеціально розроблених під кожний семестр (а на деяких спеціальностях – усіх восьми семестрів бакалаврату та трьох семестрах ОС «Магістр») навчально-методичних матеріалів, що незмінно відображається у кількісних показниках при рейтинговому оцінюванні НМКД з дисциплін, що викладаються  в університеті.

Після обговорення результатів, досягнутих кафедрою з двох інших позицій було вирішено:

1) урізноманітнити форми виховної роботи і обирати для масових заходів ті, які можливо проводити з дотриманням протиепідемічних обмежень;

2) подати пропозицію до НМЦ щодо зміни розрахунку рейтингового оцінювання кафедр з профорієнтаційної роботи, адже вже другий рік поспіль кафедра залучає до навчання в університеті більше 20 абітурієнтів (більшість з них – на контрактну основу навчання), посідаючи при цьому невисокі місця у порівнянні з кафедрами, які залучили менше абітурієнтів, але з віддалених регіонів.

Детальний розбір та аналіз рейтингу кафедри у минулому навчальному році, безперечно, є корисним для реалізації вже запланованих видів та форм роботи, а також для розгалуження, підвищення ефективності та масштабності з усіх аспектів діяльності колективу.

Зав. кафедри “ІМ” доц., к. пед. н. Симоненко Світлана

Ст. викл. кафедри “ІМ” Зайцева Наталія