28 та 30 вересня 2021 року на кафедрі «Іноземні мови» було проведено два тури І етапу Всеукраїнсьої олімпіади з німецької мови у ТДАТУ.

Дана подія дала змогу студентам перевірити власні мовні та мовленнєві уміння та навички, поринути у світ німецької мови шляхом виконання різноманітних завдань, висловити власні думки на цікаві теми. Олімпіада сприяла покращенню їх знань, розвитку soft-skills оскільки студенти опинились у новому для них соціальному середовищі, що потребувало від них умінь комунікації та взаємодії з іншими студентами. Студенти навчились не лише виконувати завдання, а й критично мислити, шукати шляхи розв’язання задач, міркувати над проблемами та розв’язувати їх.

До другого туру пройшли наступні студенти, а саме: Мовлик Іван, Сидоренко Любов та Водяницька Яна. Студенти вдало впоралися з поставленими їм завданнями та вміло висловлювали думки. Студенти змогли вільно висловити власні думки на нову для них тему «Фастфуд і здоровий спосіб життя» без попередньої підготовки, орієнтувалися в темі, тому вміли дати логічну відповідь на запитання стосовно теми. Віртуозно дискутували у разі незгоди з тим чи іншим аспектом теми, що ще раз акцентує увагу на їх гарній мовленнєвій підготовці. Актуальність теми підштовхнула їх на роздуми про здоровий спосіб життя, що потрібно робити, щоб залишатися здоровим. Вони проаналізували власні шкідливі звички та знайшли чимало рішень, які можуть покращити їх харчові та спортивні звички. Усі ці аспекти були обговорені німецькою мовою, що значно розширило їх словниковий запас, закріпило вже набуті знання та сприяло розкриттю їх творчої сторони.

У свою чергу хочемо висловити щиру подяку всім учасникам олімпіади, хто брав участь у першому турі, а також учасникам другого. Хочемо привітати студентів, а саме:

Сидоренко Любов, група 41 ХТ – І місце

Водяницька Яна, група 31 ПТ – ІІ місце

Мовлик Іван, група 41 АГ – ІІІ місце.

Щиро вітаємо із перемогою учасників олімпіади та бажаємо наснаги у навчальному році. Чекаємо у наступному році з новими силами!

Викладач кафедри «ІМ» Однороманенко Марина