Штучний інтелект став неймовірно важливим елементом сучасного світу, проникаючи в різні сфери життя і перетворюючи способи взаємодії з технологіями. Його значення важко переоцінити в контексті автоматизації, оптимізації та розвитку суспільства. Однак, зі зростанням впливу штучного інтелекту виникають і питання етичного характеру, як-от приватність даних, безробіття через автоматизацію, академічна доброчесність та питання відповідальності за ухвалені рішення.

30 листопада 2023 року було проведено пізнавально-виховний захід ” Artificial Intelligence 2023″. Метою заходу було ознайомити студентів з основами штучного інтелекту – розглянути базові поняття і принципи роботи для повного розуміння процесу функціонування та кола можливостей, які надаються користувачеві.

AI 2023

В рамках заходу були розглянуті питання впливу штучного інтелекту на сучасне суспільство, а саме роз’яснення того, як штучний інтелект впливає на повсякденне життя, бізнес, медицину, освіту, безпеку та інші сфери діяльності людства.

В ході заходу були розглянуті особливості використання штучного інтелекту в конкретних сферах, а саме бізнес, медицина, освіта та безпека. У бізнесі штучний інтелект привносить ефективність через автоматизацію рутинних завдань, аналіз даних і ухвалення рішень на основі безлічі параметрів, що сприяє збільшенню продуктивності та конкурентоспроможності підприємств. У медицині штучний інтелект використовується для аналізу медичних даних, діагностики та прогнозування захворювань, що дає змогу підвищити точність діагнозів і розробити більш ефективні методи лікування. У галузі освіти штучний інтелект дає нові можливості для розвитку електронних освітніх платформ та персоналізованого навчання, адаптуючи програми під індивідуальні потреби студентів. У сфері безпеки штучний інтелект застосовується для виявлення аномалій, запобігання кібератакам і забезпечення громадської безпеки через системи відеоспостереження та розпізнавання облич.

AI 2023-1

Підсумовуючи, учасниками заходу було сформовано та висвітлено потенційні плюси і мінуси впровадження штучного інтелекту.

“Artificial Intelligence 2023” став другим заходом з серії пізнавально-виховних заходів, покликаних підвищити рівень обізнаності студентів нашого університету в галузі інформаційних технологій. Подібні заходи надають можливість не тільки спонукати студентів до вивчення новітніх технологій та програмування, але й заохочують ставити запитання, аналізувати інформацію, вести дискусію, обмінюватися  думками та розмірковувати про етичні та соціальні аспекти розвитку штучного інтелекту.

Колектив кафедри «Іноземні мови» висловлює подяку усім учасникам пізнавально-виховного заходу “Artificial Intelligence 2023” та бажає успіхів у майбутньому освоєнні можливостей штучного інтелекту.

AI 2023-2