20 листопада 2019 року на кафедрі іноземних мов у рамках VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та магістрантів відбулося засідання німецькомовної секції «Innovationen und neue Technologien / Інновації та нові технології». Інноваційною особливістю роботи секції було те, що вона мала міжнародне забарвлення, адже у програмі засідання секції було пряме включення з університету прикладних наук Анхальт/Німеччина.

Із доповіддю через Viber-зв’язок перед учасниками конференції  виступила студентка Анастасія Подопригора, яка є учасницею Програми подвійного магістерського диплому. Дана Програма діє у нашому навчальному  закладі з 2017 року і є ключовою ланкою міжнародного співробітництва ТДАТУ імені Дмитра Моторного з німецьким університетом-партнером у місті Анхальт федеральної землі Саксонія. Відповідно до Програми подвійного магістерського диплому Анастасія Подопригора з 1 вересня 2019 року є здобувачкою освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю «Облік та оподаткування» у нашому університеті та паралельно з 1 жовтня 2019 року студенткою магістерського курсу «Food and Agribusiness» у партнерському виші в Німеччині.

У своїй німецькомовній онлайн-доповіді «Besonderheiten des Studiums an der Fachhochschule Anhalt/Німеччина // Особливості навчального процесу в університеті прикладних наук Анхальт/Німеччина» Анастасія охарактеризувала цілі програми, за якою навчається на магістерському курсі «Food and Agribusiness», проаналізувала зміст навчання та систему освітніх компонентів програми, виокремила особливості організації навчального процесу в університеті Анхальт у порівнянні з навчальним процесом у нашому закладі освіти, представила систему передумов щодо навчання за даною програмою для студентів-іноземців. Після виступу доповідачка із великим задоволенням відповіла на питання учасників конференції, що стосувалися фінансування навчання, форм проведення вільного часу, шляхів інтеграції у нове середовище і, звичайно ж, персональних прийомів подолання мовних бар’єрів.

Дякуємо Анастасії за продовження плідної колаборації у рамках роботи секції німецької мови у рідній alma mater та бажаємо досягнення усіх омріяних цілей у навчанні за Програмою подвійного магістерського диплому.

С.Г. Мунтян, старший викладач кафедри «Іноземні мови»