Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства, під час якої загинуло близько 85 мільйонів людей. Восьмого травня Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Як відомо, в Україні, як і у більшості країн Європи, у США та Великій Британії саме в цей день вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного викладачем-стажистом Нікіренковою А. Ю. була проведена виховна година «The Day the War Ended: May 8, 1945 – Victory in Europe» для здобувачів 4 курсу за спеціальністю «Агрономія» та 3 курсу за спеціальністю «Галузеве машинобудування». У зв’язку з переходом університету на навчання у дистанційному форматі, зустріч проводилася не в аудиторіях кафедри, а з використанням сервісу для онлайн-конференцій Zoom.

Надзвичайно важливо пам’ятати та шанувати героїчний подвиг ветеранів, які боролися з кривавим нацизмом та перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять всі, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні рідні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а найцінніше вміння, це вміння цінувати мир, рішуче і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Викладач-стажист Нікіренкова Анастасія