12 грудня 2024 року викладачі кафедри комп’ютерних наук та здобувачі вищої освіти ОП «Комп’ютерні науки» ТДАТУ імені Дмитра Моторного долучились до лекції на тему «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики», що стосувалася розробки політик та рекомендацій щодо доцільного використання ШІ у викладанні й оцінюванні, а також створення програм ШІ-грамотності для здобувачів вищої освіти і викладачів тощо.

 

Онлайн захід був організований Національним університетом фізичного виховання і спорту України за підтримки Міністерства освіти і науки України. Модерував зустріч в.о. ректора, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку НУФВСУ Олександр ПИЖОВ. На вебінарі була присутня багаточисельна аудиторія викладачів, науковців та здобувачів вищої освіти.

 

12_12_1

 

Спікером вебінару був професор Майк Шарплз (Mike Sharples), доктор філософії з штучного інтелекту, магістр обчислювальної техніки, почесний професор Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія (Emeritus Professor at Institute of Education, The Open University, UK). Доповідь спікера супроводжувалася синхронним перекладом на українську мову, що дозволило долучитись до лекції широкій аудиторії слухачів.

 

12_12_2

 

Під час зустрічі професор Шарплз розповів, як штучний інтелект  тренується, розвивається і навчається; як працює із текстом, зображенням, мультимедіа. Особливу увагу було приділено генеративному ШІ, зокрема ChatGPT; вивченню практики університетів різних країн у використанні програмного забезпечення для виявлення ШІ у наукових роботах.

 

Дякуємо шановному спікеру за чудову доповідь та візуальну презентацію.

 

Підготував доцент Сергій Шаров